• Anasayfa
  • İnternet
  • Türkiye, En Fazla DDoS Saldırısının Gerçekleştiği Üçüncü Ülke!

Türkiye, En Fazla DDoS Saldırısının Gerçekleştiği Üçüncü Ülke!

0
0
0
0
0
Küresel çaptaki internet altyapılarının güvenliğiyle ilgili olarak bu yılın ilk çeyreğine ait raporunu yayınlayan Akamai’ye göre Türkiye, DDoS saldırılarının en fazla gerçekleştiği üçüncü ülke oldu.
ABD merkezli bulut sağlayıcı bilişim şirketi Akamai, 2016 yılının internet altyapılarının güvenliğine dair küresel çaplı ilk çeyrek raporunu yayınladı. ‘Güvenlik’ başlığıyla duyurulan ve ülkelerin internetten aldıkları tehditleri gösteren raporda, ülkemizle ilgili ilginç bilgiler var. 

Rapora göre Türkiye, DDoS saldırılarının kaynağının en yoğun olduğu üçüncü ülke konumunda (%10.24). İlk iki sırada ise sırasıyla Çin ve ABD yer alıyor (27.24 ve %17.12).2015’in son çeyreğinde ise bu alanda ikinci sıraya kadar yükselmişiz. Ekim - Aralık 2015 tarihleri arasında Türkiye, %21.99 oranla dünyada en fazla DDoS saldırısının gerçekleştiği ikinci ülke konumundaymış.Saldırıların en fazla zarara uğrattığı sektörler ise oyun ve yazılım teknolojileri. Özellikle Oyun sektörü, %54 civarında seyreden oranla en çok zarar gören sektör olmuş durumda. Aşağıdaki grafikte ise 2014 yılından itibaren DDoS saldırılarının çeyrek çeyrek ne kadar yoğunlaştığı gösteriliyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0