Türkiye Genelinde İnternet Sıkıntısı Yaşandı

0
0
0
0
0
Ülke genelinde güne yavaş internet hızıyla uyandık.

4 KASIM 2016 İNTERNET SIKINTISI!!!

İnternet bağlantı sorunlarına, hızda olan sıkıntılara hepimiz alıştık. Ancak bu durum genele dönüştüğü zaman biz de bir ''ne oluyor ya?!'' dedik.

Bu sabah internete girmeye çalışan kullanıcıları küçük, güzel bir süpriz bekliyordu; bağlantı hızındaki efsane yavaşlık. Tabi büyük ihtimalle kimse kalkıp da ''bu nedir ya böyle internet hızı mı olur?!'' diye isyan etmemiştir, çünkü memleket olarak bu tarz durumlara alıştık. İnternete bağlanmaya çalışan herkes ( bende dahil) sorunun kendinden kaynaklı olduğunu düşünüyordu ancak durum hiç de öyle değil.Sabah saatlerinde internette yaşanan sıkıntı, ülke genelini kapsamaktaydı. Bu durumun ortaya çıkmasını sağlayan yer ise, yurdum insanının her sorunda sanki önceden anlaşılmış gibi bir araya gelerek tek yürek olduğu sosyal medya platformları (bkz: Twitter'ın yasaklandığı gün ülkece tweet rekoru kırmamız).

Çoğu kişi hem yerel internet servisi sağlayıcılarından, hem de telefonlarında bulunan 3G operatörlerinden başta Facebook, Twitter ve YouTube gibi platformlara bağlanmada sıkıntı yaşadı. Çoğu kullanıcı bu platformlara erişemezken, erişmeyi başaranlar da dertlerini platform üzerinden duyurdu. Sonuç olarak, durumun ülke genelini kapsadığı ortaya çıktı.

Genellikle bu tarz durumlara alışık olan internet kullanıcıları da çözümü her zaman olduğu gibi VPN servislerinde buldu. Saat 11:30 - 12:00 civarı düzelen ve normal hızına geri dönen internetin bu denli bir sıkıntı yaşamasına yol açan sebep ise henüz bilinmiyor. (Gerçi tahmin etmek zor değil de neyse)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0