Türkiye'nin Yeni Logosu Tanıtıldı

0
0
0
0
0
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yeni logosunu tanıttı. Logo, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yeni logosunu tanıttı. Logo, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlandı.
 
Bu yeni slogan ve logo hakkında konuşma yapan Erdoğan, “Yeni logo ve “Gücünü keşfet” sloganı, yeni Türkiye’nin özgüveninin simgesidir” dedi.
 
Toplantıda logonun ülkemiz için önemine değinen Erdoğan,”Esasen buna benzer süreçleri tıpkı böyle bir heyecanla yaşamıştık. 28 Ocak 2004’te bir yasa çıkardık. Türk Lirasında altı sıfır atılması sürecini başlattık. Yeni Türk Lirası adı altında yeni paraları 1 Ocak 2005 tarihinde tedavüle soktuk. Bu yeni banknot ve madeni paraların tanımını da biz yapmıştık. Yeni Türk Lirası o dönemde mevcut paralarla aynı tasarımı taşıyordu ancak altı sıfır olmaksızın basılmıştı. Ardından 1 Ocak 2009 yılında milletçe yine bir başka heyecanı yaşadık. Geçici olarak tedavüle girmiş Yeni Türk Lirası’ndan yeni ibaresini kaldırdık. Dünyanın ilgiyle izlediği çok başarılı bir operasyon gerçekleştirdik. Altı sıfırın atıldığı yeni paramız tüm dünyada beğeni topladı. Türk Lirası nihayet itibarına yeniden kavuştu. Bugün yaşadığımıza benzer bir heyecanı Türk Lirasının simgesini hazırlarken ve açıklarken yaşadık. Dünyadaki tüm güçlü ve saygın para birimlerinin bir logosu vardı. Ancak Türk Lirası için sadece TL kısaltması kullanılıyordu. Bir logo hazırlandı kamuoyuna tanıtıldı. Bu logo da hızla yaygınlaşarak vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlandı. Şu anda çarşıda pazarda bu logonun kullanıldığını görüyoruz” şeklinde konuştu.


 
Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM) de logoyu resmi Twitter hesaplarından bu şekilde duyurdu:


 

 Erdoğan, iPhone 6 Çılgınlığını da Eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Apple’ın yeni ürünlerini satın almak için günlerce sırada bekleyen kişileri de eleştirdi. İnsanların telefonu değil, sadece o markayı satın almak için kuyruklarda beklediğini belirten Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"İnsanlar o marka telefonu alabilmek için gece dahi saatlerce kuyrukta bekliyorlar. Bu marka her yıl model çıkardığı halde, modeller arasında çok büyük farklılıklar da yok ha, bunu da söyleyeyim. Tanınmışlık sayesinde bu uzun kuyrukları oluşturabiliyorlar. Burada bir çok arkadaşımız da bunu biliyor. Aslında satılan telefon değil, satılan o telefonun markası. 'Bak yenisini aldım, bu.' Ekonomiyi ayakta tutan ve büyüten gücün bu ve buna benzer markalar olduğunu görüyorsunuz. Japonya, Kore aynı şekilde. Küresel markaları sayesinde istikrarla büyüyorlar. Mesela Avrupa'da güçlü markalarımız var. Araştırma geliştirme konusunda markalaşma konusunda özellikle de inovasyon konusunda TİM'in yaptığı çalışmaları izliyoruz. Kendilerine de bir kez daha bu gayretleri sebebiyle teşekkür ediyorum"
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0