Türkiye'nin En Hızlı İnternetine Sahip 10 Şehri

4
1
0
0
0
Ülkemizde hiçbir zaman yeterli seviyeye ulaşamayan internet hızı son dönemlerde adından sıkça söz ettiriyor. Artan çözünürlükler ve 4K televizyonların fiyatlarının düşmesiyle birlikte bu ürünlere yönelen kullanıcıların internet hızındaki sınıf atlama çağrısına ise şimdilik bir yanıt yok.
Ülkemizde hiçbir zaman yeterli seviyeye ulaşamayan internet hızı son dönemlerde adından sıkça söz ettiriyor. Artan çözünürlükler ve 4K televizyonların fiyatlarının düşmesiyle birlikte bu ürünlere yönelen kullanıcıların internet hızındaki sınıf atlama çağrısına ise şimdilik bir yanıt yok.

Çoğumuzun bildiği gibi 4K videoların internet üzerinden stream edilmesi (görüntü aktarımı) beraberinde büyük bir internet hızını getiriyor. Bazılarına göre 16 Mpbs, bazılarına göreyse 11 Mbps hızının yeterli sayılabileceği fikri bize göre ortalama bir seviye olarak sayılabilir. Çünkü internet hızınız ne kadar yüksekse o kadar yüksek çözünürlüğe en kaliteli şekilde ulaşabilirsiniz. Bu da sizin kaliteli bir görüntü elde etmenizi ve cihazlara verdiğiniz paranın karşılığını almanızı sağlar. 

Bir analiz sitesine göre ülkemizdeki en hızlı internet hızına sahip 10 ilin verileri şu şekilde sıralanıyor:

4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0