Türkiye'nin Yarısında Elektrikler Kesildi!

0
0
0
0
0
Türkiye'nin yarısından fazla ilde elektrikler kesildi, metro seferleri dahil hayat şu anda resmen durmuş durumda.
Türkiye'nin yarısından fazla ilde elektrikler kesildi, metro seferleri dahil hayat şu anda resmen durmuş durumda.

Sabah saat 10.30 sularından itibaren kesilen elektrikler, şu an itibariyle yaklaşık 1 saattir kesilmiş durumda.

Webtekno'nun Facebook sayfasından yaptığımız paylaşımın altına yorum yapan takipçilerimizin söylediğine göre, ülkenin birçok kentinde elektrikler kesik. Metro seferleri yapılamıyor, hastanelerde ve trafik lambalarında dahi elektrik bulunmuyor.

Gelen bilgilere göre elektrik şirketlerinin internet siteleri çöktü ve uzunca bir zamandır ulaşılamıyor.Elektriği giden şehirler ise sırasıyla şöyle: İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Aydın, Denizli, Edirne, Muğla, Tekirdağ, Sinop, Kayseri, Eskişehir, İzmit, Tunceli, Elazığ, Bilecik ve Samsun'da elektrikler kesik durumda. İsmini saymadığımız iller varsa en azından 3G ile bağlantı yapan takipçilerimizin yorumlarını bekliyoruz.

NOT: Elektrik kesintisinin TEİAŞ kaynaklı olabileceği belirtilirken, ekiplerin harekete geçtiği bildirildi. Alo 186 da gelen yoğun aramalar yüzünden çökmüş durumda. 

Enerji Bakanlığından açıklama geldi: 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri, 15 yıldan beri ilk kez böyle ülke genelinde elektrik kesintisi olduğunu söylediler. Yetkililer, “Otoyol olarak tabir edilen büyük hatlarda sıkıntı var. Kesintinin nedeni araştırılıyor. İlk izlenimler arızanın Ege bölgesi kaynaklı olabileceğini ortaya koyuyor. Arızanın giderilmesi için bütün olanaklar seferber edildi” dediler.

TEİAŞ'TAN AÇIKLAMA

TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0