• Anasayfa
  • İnternet
  • Türkiye'de Siber Saldırılara Karşı Füzyon Merkezi Kuruldu!

Türkiye'de Siber Saldırılara Karşı Füzyon Merkezi Kuruldu!

1
0
0
0
0
Türkiye'de siber saldırılara karşı Siber Füzyon Merkezi kuruldu! Bu merkezin Türkiye'de ilk olmasıyla birlikte dünyada da pek fazla örneği bulunmuyor!
Özellikle son günlerde içinde bulunduğumuz siyasi durumlar nedeniyle Türkiye sıkça siber saldırıların hedefi olabiliyor. Vatandaşların kimlik bilgilerinin çalındığı ve hastane kayıtlarının ele geçirildiği iddiaları da Türkiye genelinde birçok kişinin içine şüphe düşürmüştü. Bu olayların ardından ülkemizin siber dünyadaki güvenliğini büyük oranda arttırabilecek bir adım atıldı. Türkiye'de bir ilk olan ve dünya genelinde az örneği bulunan Siber Füzyon Merkezi Ankara'da açıldı.Dijital ortamdaki ulusal tehditleri daha saldırı girişimi küçük boyutlardayken ortaya çıkarabilmek için Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş imzasıyla açılan Siber Füzyon Merkeziyle ülkemiz oldukça önemli bir güce kavuştu. 17 Mayıs 2016 Salı günü hizmete giren bu tesisin açılışı Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir ve Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Davut Yılmaz tarafından yapıldı.

Siber Füzyon Merkezi'nde farklı birçok kaynaktan gelen veri birleştirlerek oluşturulan yapay zeka algoritmalarıyla analiz edilecek ve böylelikle siber saldırılar henüz küçük aşamadayken tespit edilebilecek. Böylelikle Türkiye olası bir siber saldırıyı daha kısa bir süre içinde tespit ederek gereken önemleri alacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0