• Anasayfa
  • İnternet
  • Twitch, Creative Uygulaması İçin Özel Olarak 'Bonus Kafalı Ressam Amca'nın Videosunu Paylaşıyor

Twitch, Creative Uygulaması İçin Özel Olarak 'Bonus Kafalı Ressam Amca'nın Videosunu Paylaşıyor

0
0
0
0
0
Twitch artık sadece oyunların yayınladığı ve oyuncuların ilgi duyduğu bir canlı yayın servisi değil. Twitch Creative ile süreç genişliyor, yaratıcı insanlar için de özel bir kanal geliyor. Nesilden nesile aktarılan “Belki şurada küçük mutlu bir ağaç vardır” sözleriyle hafızalarda yer eden Amerikalı ressam Bob Ross anısına Twitch tarafından internet üzerinden şuanda canlı yayınlıyor.
Dünyanın en popüler oyun odaklı canlı yayın servisi Twitch, oyun dışı yayın yapan yaratıcı kişileri memnun edecek bir adım arttı. Twitch artık oyun oynama dışında canlı yayınlar gerçekleştiren müzisyen ya da tasarım artistlerini bir araya getiriyor. Bu içerikleri "Creative" isimli özel bir kanal bünyesinde toplayan ve böylece birçok kişilerin ilgisini çekmeyen oyunlardan ayıran servis, Twitch Creative'in başındaki Bill Morrier tarafındansa "Burası yaratıcı süreciniz için bir yayın yeridir" şekilde tanımlanıyor.
 
Twitch Creative ile çizim yapılırken ya müzik çalınırken başka kişilerden yorumlar alınabilmesi, süreci bir anda eğitici bir hale de sokabiliyor. Yeni kanalı kutlamak içinse dünyaca ünlü ressam Bob Ross'un televizyon programı yayınlanıyor. Yarım saatte tamamladığı, içinde “mutlu” öğeler barındıran muhteşem doğa resimleri ve kabarık kıvırcık saçlarıyla TRT 2 ekranı karşısında büyülenerek izlediğimiz Bob Ross’un Resim Sevinci (The Joy of Painting) programından bölümler 73. doğum günü şerefine internetten yayınlanıyor.  İlk olarak 1983'te yayınlanan ve 1994'ün Mayıs ayına kadar devam Resim Sevinci programı, yaklaşık 450 bin kişi tarafından izlendi. Aşağıda canlı programı izleyebilirsiniz.
 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0