Twitch Eski Videoları Siliyor!

1
0
0
0
0
Google'ın Twitch'i satın alması dedikodularından sonra Twitch şimdi eski videoları temizlemeye başladı.
Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir Google'ın Twitch'i satın aldığı ile ilgili söylentiler bulunuyordu. Her ne kadar iki taraftanda resmi bir açıklama gelmemiş olsa da söylentilerin doğru olmasına neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.

Bu satın alma konusunun ortaya çıkmasından sonra Twitch yapılan ve daha öncen yapılmış olan yayınlar ile ilgili ciddi kararlar almaya başladı. Söylentilere göre Twitch bugüne kadar yapılmış yayınlarının pek çoğunu bir kaç hafta içerisinde sileceği konuşuluyor. 

Videoları silme işleminin nedeni ise videolarda yer alan müziklermiş. Bundan böyle tıpkı Youtube'ta ki gibi Twitch üzerinden yayın yaparken de müzik kullanamayacaksınız. Twitch ekibi bugüne kadar ki tüm yayınları 30 dakikalık parçlara bölerek tarayacak ve müzik olan kısımları yayından kaldıracak. Üstelik bundan sonra yapılan canlı yayınları da aktif olarak inceleyecek ve eğer bu yayınlar esnasında müzik olduğu anlaşılırsa kullanıcının hesabını kapatmaya varan işlemler uygulanacak. Bildiğiniz üzere Çarşamba günü yaptığımız "Teknolojiye Atarlanan Adam Canlı Yayında Sorularınızı Yanıtlıyor" etkinliği esnasında Webtekno'nun Twitch hesabı banlanmıştı. Anlık izlenme sayısının yüksek olması nedeni ile muhtemelen pek çok şikayet geldi ve bu nedenle hesabımız kapatıldı. Hesabımız açılana kadar Twitch'e dilediğiniz gibi saldırabilirsiniz gençler ah yarın o bir gün Twitch yetkilileri gelir de "biz sizi banlatmadık kicklettik (öyle bi geyik var bilen biliyor)" derse o zaman ayrı.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0