Twitter'a Fotoğraf ve Video Filtreleri Geliyor!

0
0
0
0
0
Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Snapchat'de bulunan filtrelere benzer filtreler kullanmaya başlayacak.
Twitter, sahip olduğu 350 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan 2. sosyal paylaşım sitesi ünvanına sahip. Diğer sosyal paylaşım sitelerine göre Twitter, sahip olduğu gizlilik ve kullanım şekliyle sosyal ağların içerisinde en farklısı sayılabilir. Twitter, son dönemde kullanıcı sayısındaki artış ile birlikte kullanıcıların işine yarabilecek güncellemeler almaya başladı.

Bu güncellemelerden birisi Twitter'ın hala deneme aşamasında olduğu fotoğraf ve video filtreleri. Bu filtreleri Twitter, şimdilik sadece büyük ve çok katılımcısı bulunan etkinliklerde ünlü kişilerin kullanımına sundu. Böylece filtrelerin nasıl çalıştığı görülebilirken aynı zamanda milyonlar bu filtreler hakkında bilgilendirilmiş oluyor. Twitter'ın önceden kullandığı bazı filtreler vardı. Bu filtreler sadece fotoğraflar üzerinde kullanılabiliyordu ve mobil cihazlar için özel olarak yapılmıştı. Twitter'ın yeni tanıttığı filtre sistemi ise bunlardan çok daha gelişmiş olacak. Çizim yapılabildiği için Snapchat'de bulunan filtrelere ve özelliklere benzetilen bu yeni ekleme, ilk olarak Taylor Swift tarafından tanıtıldı. Sanatçı bu filtreleri "Bad Blood" ve "Wildest Dreams" şarkılarının stickerını kullanarak tanıttı.
 


Filtrelerin kullanıcılara ne zaman sunulacağı bilinmiyor fakat bu eklentinin, sorunsuz çalıştığı takdirde Twitter'a kullanıcı sayısındaki artış olarak döneceği kesin.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0