Twitter'a Stickerlar Geliyor!!

0
0
0
0
0
Fotoğraf paylaşımlarının ön plana çıkmasını isteyen Twitter, fotoğraflara sticker eklemeyi mümkün kılacak.
Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Twitter, daha fazla kullanıcıya hitap edebilmek adına sistemlerini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak direkt mesajlardaki karakter sınırının kaldırıldığını açıklayan CEO Jack Dorsey, bu sınırlamanın kaldırılmasının ardından kendisine yöneltilen "tweetler için de karakter sınırı kaldırılacak mı?" sorusuna "bu bizim için iyi bir sınırlama, 140 karakter kalacak" şeklinde cevap vermişti (yıkılmıştım).

Yapılan araştırmaların ardından kullanıcıların sıkıcı, renksiz ve sıradan yazıların yerine; renkli, ilgi çekici ve büyük fotoğraflarra bakmayı tercih ettiğini farkeden Twitter, fotoğrafları daha renkli kılacak özellikler üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Bu özelliklerden ilki fotoğraflara ekleyebileceğiniz stickerlar.Birçok sosyal paylaşım sitesinde olan bu özellik sayesinde fotoğraf paylaşım sayısını arttırmayı amaçlayan Twitter, muhtemelen gülen surat, kalp ve yanan ampul gibi klasik stickerlarla başlayacaktır. Twitter'ın hangi stickerlara sahip olacağı şimdilik gizemini koruyor.

Sticker eklentisinin "Twitter tarzında" olan bir diğer özelliği de bu fotoğrafların birçok Twitter kullanıcısını bir araya getirecek olması. Bir fotoğrafı stickerlarla süslediğinizde başka bir kullanıcı da aynı fotoğrafı süslediyse, Twitter bundan haberiniz olmasını sağlayacak ve hatta siz fotoğrafı süslediğiniz sırada TT olan içeriklerdeki en çok paylaşılan fotoğrafları süslemenizi önerecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0