Twitter'ın Arama Arüyüzü Yenileniyor

0
0
0
0
0
Periscope'un satın alınmasından sonra hem aktif hem de yeni kullanıcı sayısında önemli bir artış olan Twitter, arayüzünde geliştirmeler yapmaya devam ediyor.
Twitter, arama sonuçlarınızı çok daha sağlıklı ve görüntü açısından düzen içinde gözüken yeni bir arayüzle sunmaya hazırlanıyor. Nisan ayında Twitter kullanıcılarının küçük bir kısmına sunulan ve test aşamasında olan yeni arayüz hazır hale geldi.

Yeni arayüz, Twitter'ın arama motorunun son aylarda gördüğü en büyük güncelleme olacak. Bu sayede aramalarınız tweetler, hesaplar, fotoğraflar ve videolar arasında çok daha hızlı geçiş yapmanıza ve hepsine birden daha kolay erişim sağlamanıza yarayacak.

Yapılan bu güncellemenin sebeplerinden biri de giderek artan kullanıcı sayısı. Son dönemlerde oldukça büyük rakamlarla yeni kullanıcılar kazanan Twitter, bu kullanıcıların yeni kişileri bulma, gündemi takip etme ya da kendilerine takipçi çekme gibi konularda zorluklar yaşadığını tespit etmiş. Bu yüzden de belkide en karmaşık kısmı olarak görülen aramaları daha düzenli ve verimli bir hale getirmek için kolları sıvamış.

Alttaki görselde yeni arama sisteminde karşınıza çıkacak arayüzü detaylı şekilde görebilirsiniz.Görselde de gördüğünüz üzere, arama sayfasının üstünde bulunan sekmeler sayesinde arama kategorinizi belirleyebiliyorsunuz. Eski sisteme oldukça benziyor ancak çok daha derli toplu bir görünüme sahip.

''Live'' yazan sekmede güncel bir şekilde aramanızın buluduğu tweetlere ulaşabileceksiniz, ''More Option'' kısmından ise aramalarınızı istediğiniz şekilde, daha yararlı sonuçlar almak için filtreleyebileceksiniz.Nisan ayında test aşaması olarak kullanıcılara sunulmaya başlayan yeni arama arayüzü, bu hafta yavaş yavaş tüm Twitter kullanıcılarına sunulacak (henüz sizde yoksa dert etmeyin yani yakında gelir).
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0