Twitter'da Direkt Mesaj Yoluyla Yayılan Virüse Dikkat!

0
0
0
0
0
Uzun zamandır sosyal medya aracılığıyla yayılan virüslerden ses seda çıkmıyordu. Bu sesizliği son olarak Twitter bozdu.
Sosyal medyayı kullananların sayısı her geçen gün durdurulamaz bir şekilde artarken, zararlı yazılımların, virüslerin kullanıcılara ulaşma ihtimali de gitgide artıyor.

Özellikle Facebook'ta bu sorunla sık sık karşılaşırdık. Arkadaşınızın hesabından gönderilen linkler, rastgele tanımadığınız kişilerle etiketlendiğiniz video ve paylaşımlar vs. Hatta zamanında benzer olayla Skype'ta karşılaştığım bile olmuştu.

Son olarak karşımıza çıkan şey ise Twitter'da. Direkt mesajlardan gelen ''şarkı harikaymış ;)'' ya da ''bu şarkı benden sana :)'' şeklinde gönderilen mesajda, gelen linke tıkladığınız zaman sizi Twitter oturum açma sayfasına yönlendiriyor. Ancak yönlendirildiğiniz bu sayfa aslında sahte bir sayfa. Eğer siz de Twitter hesabınız ile bu sayfaya giriş yaparsanız, sizin de nur topu gibi bir virüsünüz oluyor, aynı mesaj sizin profilinizden takip eden arkadaşlarınıza gönderiliyor.Benim de geçtiğimiz günlerde başıma gelmişti bu olay. Fotoğrafta da göreceğiniz gibi arkadaşımdan ''bu şarkı benden sana:)'' şeklinde bir mesaj ve link geldi. Tabi Engin yer mi? Yemez. Siz de yemeyin.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0