• Anasayfa
  • İnternet
  • Twitter’da Fotoğraf ve Link Paylaşımları, Artık 140 Karakter Sınırının Dışında Tutulacak!

Twitter’da Fotoğraf ve Link Paylaşımları, Artık 140 Karakter Sınırının Dışında Tutulacak!

0
0
0
0
0
Twitter’ın kullanıcıları açısından en büyük sıkıntılardan olan link ve fotoğraf paylaşımlarının 140 karakter sayısından çalması artık olmayacak.
Daha önce Twitter’daki 140 karakter sınırının kalkacağına dair çok ciddi iddialar ortaya çıkmış, bu sayısının 10 bine kadar çıkacağı belirtilmişti. Bir ara heyecanlanmamıza yol açan bu haberin üzerinden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Bloomberg’in edindiği kaynaklara göre bu sefer biraz daha mantığımıza yatan, kullanıcı odaklı bir çözüm sunulacağa benziyor.

Bildiğiniz üzere Twitter’da tweet attığımız sırada ayrıca link ya da fotoğraf paylaşmak istediğimizde, bu paylaşımlar 140 karakter sınırına dahil ediliyordu. Örneğin fotoğraf paylaşmak istediğimizde 140 olan karakter sınırı 115 ‘e iniyordu. Önümüzdeki birkaç hafta içinde ise bu durum ortadan kalkacak ve kullanıcıların paylaştığı fotoğraf ve bağlantılar, bu sınırlamaya dahil edilmeyecek.‘Twitter’daki karakter sınırlaması 10 bin olacak’ söylentilerine göre çok daha mantıklı olduğunu düşündüğüm bu yeniliğin hayata geçirilmemesi için açıkçası ben bir neden göremiyorum. Özelliğin en geç birkaç hafta içerisinde aktif hale getirilebileceği söyleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0