Twitter'daki Hashtag (#) Yanlışlıkla Bulunmuş

0
0
0
0
0
Chris Messina Hashtag'ı yanlışlıkla bulduğunu açıkladı. Ünlü mucid Hashtag hakkında merak edilen bütün soruları yanıtladı.
Twitter'da özellikle haberleşme ve gruplaşmayı sağlayan Hashtag'ın yanlışlıkla bulunduğu ortaya çıktı. Hashtag'in yaratıcısı Chris Messina konuyla ilgili olarak: "basit bir fikirden yola çıkarak, kazara yapılmış bir keşif" ifadelerini kullandı. Hashtag'ı arkadaşlarını teşvik ederek oluşturduğunu ifade eden Messina: "Twitter'da grupların oluşması için, beni çok düşündürmeyecek basit bir format arıyordum. Bu öneriyi yaptım. Başta şüpheyle bakan çok oldu. Fakat ben kullanmaya başlayınca ve arkadaşlarımı da teşvik edince olay kendiliğinden büyüdü. Şimdi de yedi yıl oldu" ifadelerini kullandı.

BBC kanalında bir programa katılan Messina hashtag ile ilgili merak edilen tüm soruları yanıtladı. Bu işten herhangi bir maddi geliri olmadığını belirten Messina: "Sosyal medya ideal olarak en iyi içeriklerin değer kazandığı çok büyük, şahane bir serbest pazar. Şirketler ürünlerinin sosyal medya kullanıcılarına gösterilmesi için para ödeyebilir veya sponsor olabilir"dedi.Sosyal medyanın, televizyon yayınlarına kıyasla daha açık bir serbest pazar olduğuna dikkat çeken Messina, şirketlerin de kullanıcılarla iletişim kurmak için bu yola başvurduklarını söylüyor. Sunucunun "peki en iyi, en başarılı etiketi oluşturmanın formülü ne?" sorusuna Hashtag'in yaratıcısı: "En iyi etiketin, en basit, en açık ve doğrudan olan etiket olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, en iyi yöntem, yeni bir muhabbet başlatmak yerine var olan bir muhabbete girmek. Çok uzun veya kullanışsız, hantal olmamalı" ifadelerini kullanıyor.


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0