• Anasayfa
  • İnternet
  • Twitter Hacklendi: Bilgileri Satılan 32 Milyon Kullanıcıdan Biri de Siz Olabilirsiniz!

Twitter Hacklendi: Bilgileri Satılan 32 Milyon Kullanıcıdan Biri de Siz Olabilirsiniz!

0
0
0
0
0
Rus siber korsanların son hedefi Twitter oldu. Yaklaşık 32 milyon kişinin bilgilerini ele geçiren korsanlar, elde ettikleri veritabanını internet üzerinden satışa çıkardı.
Siber saldırıların son hedeflerinden biri de mikroblog sitesi Twitter oldu. Rus hackerlar tarafından yapılan siber hırsızlık girişimi sonucunda 32 milyon kullanıcının hesap bilgileri ele geçirildi. Genellikle kolay şifreli hesapların hedef alındığı saldırıda bilgileri ele geçirilen kullanıcı sayısı Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısının yüzde 10’unundan daha fazlasını oluşturuyor.

 Kaç Kişinin Hesap Bilgileri Ele Geçirildi?

LeakedSource’un verdiği bilgilere göre hesapları ele geçiren korsanlar elde ettikleri veritabanını çoktan satışa çıkardı. Tessa88 takma adlı bir kullanıcı 10 bitcoin ya da yaklaşık 6000 bin dolar karşılığında kullanıcı bilgilerini Deep Web üzerinden pazarlıyor. Hacklenen hesap sayısına dair iddialar da biraz çelişkili. İlk gelen rakamlar bir hayli yüksek olsa da LeakedSource’a göre korsanların ele geçirdiği hesap sayısı 33 milyonun biraz altında.

 Hacklenmeye Karşı Nasıl Korunabiliriz?

Hesap bilgilerine yönelik bu tür korsanlık girişimleri son dönemde giderek artış gösteriyor. Daha önce Facebook ve LinkedIN’de benzerleri yaşanan girişimlerde sosyal ağların olduğu kadar kullanıcıların da payı var. Hesaplarda zayıf şifreler kullanılmaması yönündeki tüm uyarılara rağmen hala 12345 gibi şifreler kullanan çok sayıda kişi var. İnanmazsanız Mark Zuckerberg’in şifresine buradan bir bakın; dadada :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0