• Anasayfa
  • İnternet
  • Twitter'ın Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?!

Twitter'ın Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?!

0
0
0
0
0
Twitter'ın güncellenmesinden sonra gelen otomatik video oynatma özelliğini nasıl devre dışı bırakabileceğinizi fotoğraflarla anlattık.
Sosyal paylaşım ağları günümüzde neredeyse her insanın kullandığı bir sistem. Dünya üzerinde yaşayan 7 milyar insanın 1 milyarından çoğu, herhangi bir sosyal paylaşım platformuna üye. Bu sayı, bu ağlara erişimin kolaylaşmasıyla birlikte katlanarak artıyor. Twitter, Facebook'tan sonra en çok kullanıcıya sahip olan sosyal paylaşım sitesi. 350 milyondan çok kullanıcısı bulunan Twitter, ülkemizde de tanınmaya başladığından bu yana hızlı bir şekilde kullanıcı sayısını arttırmakta.

Twitter, son zamanlarda gerçekleştirdiği bir güncellemeden sonra sosyal paylaşım sitesine videoları otomatik oynatma özelliği getirdi. Bu özellik Vine uygulamasında bulunanla aynı. Fazla seçeneğe sahip olmak her zaman güzeldir fakat bu video özelliği internet kotası kısıtlı olan kullanıcılar için yarardan çok zarar olabiliyor. Bu özelliği devre dışı bırakmak için 3 adımdan oluşan oldukça basit bir işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.
 

 Öncelikle Twitter hesabınıza girin. Sağ üst kısımda bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın ve "Ayarlar"a girin.


 

 Ayarlar kısmına girdikten sonra sol kısımda karşınıza çıkan listeden "Hesap" seçeneğini seçin.  

 Bu adımda sayfanın orta kısmında hesabınızla ilgili değiştirebileceğiniz seçeneklerle karşılacaksınız. "Video Tweetle" bölümünde bulunan "video otomatik oynatılıyor" seçeneğini kapatın ve ayarlarınızı kaydedin.
Bu işlemlerden sonra Twitter sayfanıza her gelecek olan videolu tweet'i otomatik olarak oynatmayacaktır. Böylece size kalan internet kotanızı isteğiniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0