• Anasayfa
  • İnternet
  • Twitter Kullanan Siyasetçilerin Korkulu Rüyası Politwoops Geri Döndü!

Twitter Kullanan Siyasetçilerin Korkulu Rüyası Politwoops Geri Döndü!

0
0
0
0
0
Twitter'da bulunan ve hesaplarından düzenli olarak paylaşım yapan siyasetçilerin silinen tüm tweetlerini kaydeden Politwoops, uzun bir aradan sonra geri döndü.
Twitter'da birçok ilginç projenin ve hesabın olduğunu biliyoruz. Bu hesaplar arasında sadece robotların veya güvenlik sistemlerinin kontrol ettiği sistemler de bulunmakta. Bu gibi bir yazılım sistemini devreye sokan Sunlight Foundation, "Politwoops" adını verdikleri bu sistemlerine çok ilginç bir görev verdiler. Politwoops, Twitter'da bulunan siyasetçilerin hesaplarını otomatik olarak kontrol ediyor ve bu hesaplardan herhangi birisinde silinen tweet'i anında yakalıyor. Böylece siyasetçilerin gerçek yüzünü takipçilerinin de görebileceğini belirten Sunlight Foundation yetkilileri, Politwoops'un ilginç yapısı nedeniyle kısa sürede binlerce kullanıcıya ulaşmışlardı.Bir süre önce Politwoops'u devre dışı bıraktıklarını belirten Sunlight Foundation yetkilileri, ekip içerisindeki bazı anlaşmazlıklar ve Twitter'ın baskıları nedeniyle böyle bir karar verdiklerini açıklamışlardı. Tam Politwoops'un tarihe karıştığını düşünürken Sunlight Foundation'dan sevindirici haber geldi: Politwoops geri dönüyor!

Siyasetçilerin tüm silinmiş tweetlerini bulabileceğiniz açık kaynaklı sistem, Avrupa ve Amerika bölgeleri için özelleştirilmiş olan internet siteleri üzerinden kullanıma sunuldu. Ben Türk siyasetçilerin isimlerini bulamadım ancak sitenin en üst kısmında bulunan "hesap ismi ekle" bölümünden istediğiniz siyasetçilerin ismini girebilir ve her attığı tweet'i görebilirsiniz.

Kaynak: Politwoops 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0