Twitter Kurucusu Disney Yönetiminde

0
0
0
0
0
Twitter Kurucusu Disney Yönetiminde
Dünyaca ünlü Walt Disney şirketinden bugün yapılan açıklamada Twitter'ın kurucularından olan ve aynı zamanda CEO'su olan Jack Dorsey, Walt Disney'in yönetim kuruluna katıldı. Jack Dorsey, bu haberi kendi Twitter hesabından da Walt Disney'den alıntı yaparak duyurdu.
Dünyaca ünlü Walt Disney Şirketinden bugün yapılan açıklamada Twitter'ın kurucularından olan ve aynı zamanda CEO'su olan Jack Dorsey, Walt Disney'in yönetim kuruluna katıldı. Jack Dorsey, bu haberi kendi Twitter hesabından da Walt Disney'den alıntı yaparak duyurdu.

Walt Disney'in CEO'su Robert A. Iger yaptığı basın açıklamasında: "Jack Dorsey, yetenekli bir girişimci ve sosyal medyada çığır açan yeni bir işe imza attı. Onun bakış açısı, Disney ve yönetimimiz için oldukça önemli. Son teknolojileri ve platformları kullanarak daha fazla kişiye nasıl ulaşabileceğimiz hakkında bize fazlasıyla katkı sağlayacak stratejik bir görevi olacak" şeklinde konuştu.

Walt Disney'in teknoloji ile olan sınavında geçtiğimiz yıllarda satın aldığı iki oyun şirketi de rol oynamıştı. Tapulous ve Playdom adlı iki oyun şirketini alan Walt Disney, yine de teknoloji alanındaki ilgisini arttıracak hamleleri gerçekleştirememişti.
 

 Disney 2006'da Pixar'ı Almıştı


2006 yılında, köklerini bir teknoloji devinden alan Pixar'ı satın alan Walt Disney, Apple'ın efsanevi CEO'su ve kurucusu Steve Jobs'u da Walt Disney yönetim kuruluna almayı sağlamıştı. Jack Dorsey de Steve Jobs gibi teknolojik anlamda çığır açan bir yenilikle Walt Disney'in yönetim kuruluna girmeyi başardı.

Disney'in yönetim kurulunda aynı zamanda Facebook COO'su Sheryl Sandberg de bulunuyor.

Jack Dorsey, Silikon Vadisi'nin en bilindik isimlerinden birisi durumundayken hayalinde New York şehrinin valiliği olduğunu da her defasında belirtiyor. Walt Disney yönetim kuruluna dahil olduğunu bir tweet ile kendisi de duyuran Dorsey, Walt Disney'in kendisinden bir alıntı yaparak: "Umarım her şeyin sadece bir fare ile başladığına dair olan görüşümüzü kaybetmeyiz" dedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0