Twitter, NFL Maçlarını Yayınlamak İçin Anlaşma Yaptı!

0
0
0
0
0
Twitter, NFL Maçlarını Yayınlamak İçin Anlaşma Yaptı!
Twitter, 10 NFL maçını yayınlamak için anlaşma yaptı. Maçlar Çarşamba günü yayınlanacak.
En ünlü sosyal paylaşım platformlarından birisi olan Twitter, Facebook'un tüm çabalarına rağmen gündemin nabzının attığı internet sitesi olarak biliniyor. Bu konumunun farkında olan ve yerini sağlamlaştırmak adına çalışmalar yapan Twitter, en çok takip edilen spor türlerinden birisinin, NFL'in (Amerikan Futbolu Ligi) maçlarını yayınlama kararı aldı.

Her Çarşamba akşamı NFL'in maçlarını sosyal paylaşım platformu üzerinden yayınlamak adına anlaşma yapan Twitter, toplamda 10 maçın yayın haklarını adlı. Bu maçların yayın haklarını alabilmek adına 10 milyon dolardan biraz daha az para ödeyen Twitter'ın çok büyük miktarda para kazanmadığını ve hatta bir dönem zarar ettiğini biliyoruz. Bu nedenle 10 milyon dolarlık bir yatırımın Twitter'a nasıl bir geri dönüş sağlayacağını merak ediyorum.

Twitter'ın Baş İşletme Görevlisi olan Adam Bain: "İnsanların gözünde bulunduğumuz konumun farkındayız ve bu konumu koruyabilmek, dünyanın en iyi ve en güncel sosyal paylaşım sitesi olabilmek adına çalışmalarımızı sürdüyoruz. İnsanların birbiriyle konuşabildiği, üyelerin olayları anında öğrenebildiği bir sosyal ortam yaratmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0