Twitter Türkiye'ye Özel Canlı Destek Hattı Kuracak

0
0
0
0
0
Twitter Türkiye'ye Özel Canlı Destek Hattı Kuracak
Ülkemizde belirli bir süre kapalı kaldıktan sonra tekrar açılan Twitter adlı mikro blog sitesi, Türkiye’ye özel Türkçe canlı destek hattı kurmaya hazırlanıyor.
Ülkemizde belirli bir süre kapalı kaldıktan sonra tekrar açılan Twitter adlı mikro blog sitesi, Türkiye’ye özel Türkçe canlı destek hattı kurmaya hazırlanıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer ve heyeti, Twitter sitesinin kamu politikaları direktörü ile İrlanda’da 3 saat süren bir toplantı yaptı. Başkan Tayfun Acarer, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, Twitter’ın ülkemize özel bir canlı destek sistemi oluşturma teklifini olumlu karşıladığını dile getirdi.

Görüşme konularından bir diğeri ise geçtiğimiz aylardan hatırlayacağınız gibi Twitter sitesinin ülkemizde bir ofis açması idi. Görüşme sırasında bu konuyu da konuştuklarını dile getiren Acarer, sosyal medya denince akla gelen büyük sitelerden biri olan Twitter’ın Türkiye’de ofis kiraladığını ve sistem teminatı ile ilgilendiklerini kaydetti. Görüşmelere katılan heyetin üyesi Ömer Fatih Sayan ise yaptığı açıklamada, Twitter ile görüşmelerin rutin olarak devam edeceğini ve daha iyi ilişkiler kuracaklarını dile getirdi.

Kurulacak olan canlı destek hattından bahsedecek olursak, destek tamamen Türkçe olacak ve kullanıcılarının şikayetlerini ivedilikle inceleyip gerektiğinde mahkeme kararına bile ihtiyaç duymadan gerekeni yapacak. BTK Başkanı Tayfun Acarer Türkiye’nin internet kullanımı en hızlı gelişen ülkelerden biri olduğunu, bu konuda Avrupa’da İngiltere’den sonra Türkiye’nin geldiğini de ifade etti.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0