Twitter ve Google Türkiye'de Suçlu Bulundu

0
0
0
0
0
Twitter ve Google Türkiye'de Suçlu Bulundu
Google Amerika, Google Türkiye ve Twitter Amerika Türkiye'de dava edildi. Ayrımcılık suçundan dolayı dava açan Avukat Engin Yakut, hakkını aramaya başladı. 
İnternet devi Google ve sosyal medyanın en etkili ismi Twitter'a, Türkiye'de dava açıldı. Şirketlerin kendilerini savunmaları için ilgili yetkilileri ve avukatları Türkiye'ye gelerek savunmalarını yaptı. 

Aslında her şey, avukat Engin Yakut'un, Kur'an-i Kerim'e göre, İsa Peygamberin İslam Dini'ni getiren bir Müslüman olduğunu ve bazı Papazların, Allah adını kullanarak haksız yere paralar aldığını Twitter'da yazması sonucu, Google ve Twitter hesaplarının dondurulmasının ardından Avukat Engin'in suç duyurusunda bulunmasıyla başladı
 

 Ayrımcılık Suçundan Çağırıldılar

.
Ayrımcılık suçundan, İstanbul 17. Asliye Hukuk Mahkemesi, Yakut'un Twitter ve Google aleyhine açtığı tazminat davasını kabul ederek, ilgili şirketleri mahkemeye davet etti. 

Dünya barışıyla ilgili çözümler paylaşan ve ABD parasındaki piramitleri eleştiren twitler atan işadamı ve Avukat Engin Yakut'a Google, yasal bir uyarı sözleşmesi göndererek, sonrasında da ekranı karartarak hesabını dondurdu. Twit atmaya devam eden Yakut'un bu seferde Twitter tarafından,  hesabı donduruldu.

Ayrımcılık suçundan TCK'nın 122. maddesi gereği dava açan avukat Engin Yakut, ceza davası açılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına'da suç duyurusunda bulundu. 

Yakut'un avukatı Candaş Gürol, müracatı inceleyerek Twitter ve Google adına uluslar arası tebligat çıkardı. Gürol, Google Amerika ve Google Türkiye şirketlerinin, reklam pazarlama yapan ve aynı ticari faaliyetlerde bulunan şirketler olduğunu bu sebeple Google Türkiye'nin de sorumlu olduğunu belirtti. 

Ceza soruşturması kapsamında Google Türkiye, sorumluları Graham Law ve Donald Stewart Harrison, avukat aracılığıyla bilişim suçları savcısı Veysi Büyükkılıç'ın talimatı üzerine polise ifade verdi. Yakut, Twitter ve Google şirketlerinin sorumluları olan Jack Dorsey, Dick Costolo ve diğer tüm ortakların yargılanmasını istedi. 
 

 Twitter ve Google Suçlu Bulundu


Dünyaca ünlü tüm hukuk uzmanları, uzlaşmacı tavır sergileyen ve kimseye hakaret etmeden twitler paylaşan Yakut'a, dini inancı sebebiyle Twitter ve Google'ın uyguladığı blokelerin, uluslararası hukuka göre ayrımcılık suçuna girdiğini doğruladı. Uluslararası ceza divanı kararınca ''Tüm insanlığa karşı işlenmiş bir suç'' olduğu raporda vurgulandı. 

Neden hesapları bloke ettiklerini açıklamayan Google ve Twitter için avukat Engin Yakut: ''Google ve Twitter'in yaptığı İslami Ayrımcılık, endişe vericidir,kınıyoruz . İnsanları ayırmak, Uluslararası Terördür.

İnsanların düşüncelerine müdahale etmeye Google ve Twitter'ın yasal yetkisi yoktur. Bloke edilişimin gerçek sebebini kamuoyuna açıklamalıdırlar.

Bu davaları Dünya Barış'ı ve İnsanlık adına açtım. İslam ülkeleri ve Türkiye'ye sosyal medya ile yapılan terör operasyonlarını, Türkiye eğer Amerika'ya yapsaydı, uluslararası teşkilatlar sessiz kalırlar mıydı ? Hucurat Suresi 6. ayette Allah'ın emrettiği gibi; '

Bölücü ve sahte twitler geldiğinde, önce doğruluğunu iyice araştırmalıyız. Eğer araştırmadan, sahte twitlere hemen inanırsak Gezi ve Tahrir Meydan'larında olduğu gibi birbirimizle savaşır ve sonunda çok pişman olup telafi edemeyeceğimiz yıkımlar yapabiliriz.''
diyerek açıklamada bulundu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0