• Anasayfa
  • İnternet
  • Üç Türk Arkadaş 10.000 TL Maliyetle Uzayda Reklam Filmi Çekti

Üç Türk Arkadaş 10.000 TL Maliyetle Uzayda Reklam Filmi Çekti

0
0
0
0
0
Üç Türk Arkadaş 10.000 TL Maliyetle Uzayda Reklam Filmi Çekti
​İstanbul Kültür Üniversitesi Elektronik Mühendisi Ata Taş, elektronik teknisyeni Abdullah Eren ve uzay bilimleri üzerine araştırmalar yapan Serkan Taşpınar geliştirdikleri mini uzay aracı ile uzayda reklam filmi çekti. 
İstanbul Kültür Üniversitesi Elektronik Mühendisi Ata Taş, elektronik teknisyeni Abdullah Eren ve uzay bilimleri üzerine araştırmalar yapan Serkan Taşpınar, geliştirdikleri mini uzay aracı ile uzayda reklam filmi çekti. 

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinden uzaya gönderilen modül 35.000 metre yüksekliğe ulaştı. Projede full hd bir mini aksiyon kamerası kullanıldı. Soğuk geçirmeyen özel bir plastik malzeme ile kaplı modül bağlı bulunduğu balonun yardımıyla gökyüzüne gönderildi. Balon 2.5 saatlik bir süre sonra 35.000 metre yükseğe ulaştı. Stratosfer tabakasına ulaşan modülün içindeki kamera yolculuğu saniye saniye görüntüledi.

Reklamın konusu ise bizi biraz şaşırttı. Kameranın önüne berber koltuğunun fotoğrafı ve logosu koyularak reklam yapıldı (bilseydik Webtekno olarak biz sponsor olurduk). Gerçekleştirilen çekimlerin ardından balon -55 derecede patladı. Tekrar dünyaya dönen modül içinde bulunan özel bir paraşüt ile yere yumuşak bir iniş yaptı. Böylece Türkiye’de ilk uzay reklam filmi de çekilmiş oldu. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0