• Anasayfa
  • İnternet
  • Uçak Kazalarında Yaşanan Ölüm Olaylarını Tarihe Gömecek, Dahice Hazırlanmış Konsept

Uçak Kazalarında Yaşanan Ölüm Olaylarını Tarihe Gömecek, Dahice Hazırlanmış Konsept

3
1
0
0
0
Bir araba kazasından sağ kurtulunma ihtimali çok yüksektir, fakat uçak için aynı şey geçerli değil. Geliştirilen bu konsept hayata geçirilirse, uçak kazalarında yaşanan ölüm olayları tarih olabilir.
Cem Yılmaz’ın da söylediği gibi, uçak düştü mü herkes ölür. Her ne kadar elektronik aksamı en çok kontrol edilen toplu taşıma aracı uçak olsa da yaşanacak bir kaza, maalesef tüm yolcuların hayatına mal oluyor. Tatarenko Vladimir Nikoalevich ismindeki bir tasarımcının yayınladığı konsept çalışmaları, uçak kazası sırasında yaşanabilecek ölüm riskini neredeyse ortadan kaldıracak cinsten.

Nikoalevich, eğer gerek duyulursa acil zamanlarda yolcu kabininin uçaktan ayrılmasını sağlıyor. Yaşanacak ciddi bir kazanın öncesinde uçaktan ayrılan yolcu kabini yere paraşüt sistemiyle yavaş bir iniş yaparak şiddetli çarpışmanın önüne geçiyor.Eğer yolculuk okyanus ötesi ülkelere yapılıyorsa uçağın altında yer alan şişme botlar açılarak denizin ya da okyanusun yüzeyinde kalması sağlanıyor.Bu konseptin bir diğer özelliği, yolcu bagajlarının da paraşütle açılan kabinde yer alıyor olması. Görüldüğü üzere bu çalışma şimdilik bir konseptten ibaret, fakat gerçekleşirse gerçekten de insan hayatının kurtarılmasına yönelik yapılmış en başarılı işlerden bir tanesi olacaktır. Umuyorum ki önümüzdeki yıllarda bu sistemi tüm uçaklarda görüyor oluruz.


3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0