Bir Garip Hava Olayı: Uçaktaki Wi-Fi İsmi Yolcuları Korkutunca 2 Saat Rötar Yaşandı!

1
0
0
0
0
Wi-Fi bağlantılarına ilginç isimler vermek güzel ama her yerde değil. Özellikle halka açık alanda verilen isimlere dikkat edilmezse haberimizdeki gibi ilginç sonuçları olabiliyor.
Evinizde ve iş yerinizde Wi-Fi ağınıza ilginç isimler verenlerden misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise buraya kadar bir sorun yok ama halka açık bir yerde cep telefonunuzun kişisel erişim noktasına isim verirken dikkatli olun. Tuhaf ve korkutucu isimler ile kaosa neden olabilirsiniz! Haberimize konu olan olay Qantas Havayolları’nın QF481 nolu uçuşunda yaşandı. Yolculardan birinin Wi-Fi ağları arasında gördüğü korkutucu isim uçuşun rötar yapmasına neden oldu.

 Paniğe Neden Olan Wi-Fi İsmi Ne?

Uçaktaki kadın bir yolcu, akıllı telefonunda bulunan Wi-Fi ağları arasında “mobil patlatma cihazı” adında bir ağa rastladığını iddia etti ve bu durumu uçuş görevlilerine bildirdi. Uçak kabin ekibi tarafından bu isim ile yayın yapan cihaz aranmaya başlandı ve tabii ki bu sürede uçak havalanamadı. Tüm aramalara rağmen uçakta “mobil patlatma cihazı” adıyla yayın yapan bir “hotspot” bulunamadı. Yaşananlar uçakta küçük çaplı bir kaosa neden oldu.

 Uçak 2 Saat Geç Kalktı!

Yolcuların bir kısmı, böyle bir cihaz bulunamasa da o uçakta uçmayı reddetti ve inmek istedi. İnmek isteyen yolcuları uçaktan çıkmalarına izin verildi ancak bagajların tahliyesiyle birlikte toplam 2 saati aşan bir rötar yaşandı. İnmek isteyen yolcular indikten sonra uçak havalanabildi. Biraz komik, biraz sinir bozucu bu olay muhtemelen uçaktaki yolculardan birinin marifeti… Tabii ki uzaktan bunu söylemek kolay ama siz o uçakta olsaydınız uçar mıydınız?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0