• Anasayfa
  • İnternet
  • Üniversite Okumadan Devasa Paralar Kazanan Teknoloji Milyarderleri

Üniversite Okumadan Devasa Paralar Kazanan Teknoloji Milyarderleri

1
0
0
0
0
Birçok teknoloji devinin kurucuları ve CEO'larının aslında üniversiteyi terk ederek mezun olamadıklarını biliyor muydunuz?
Günümüzde dünya üzerindeki milyarderlerin neredeyse 3’te 1’i üniversite terk. Yani çok büyük çoğunluğu sadece lise mezunu. Sanat üzerinden milyarder olanların sayısı ise matematik, bilim ve finans üzerine üniversite okuyanların toplamından daha fazla.

Teknoloji dünyasından üniversiteyi terk ederek düşüncelerinin ve hayallerinden peşinden giden kişilere örnek vermek gerekirse Mark Zuckherberg, Steve Jobs ve Bill Gates en başta gelen üçlü olur diyebiliriz. Bunlar dışında genel bir sıralama yapmak gerekirse liste oldukça uzun. Michael Dell, Giorgio Armani, David Green, Paul Allen, Walt Disney, Henry Ford üniversite terkler listesinde başlarda gelen milyarderler.

Aşağıda da görebileceğiniz üzere günümüz milyarderlerinin yüzde 32'sini üniversite okumamış olan kişiler oluşturmakta.Üniversite diplomasının gereksiz olduğunu düşünen insanların aslında çokta haksız olmadığını kanıtlayan bu araştırma Approved Index tarafından yapıldı.

Kaynak: Inc
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0