• Anasayfa
  • İnternet
  • Ünlülerin Çıplak Fotoğraflarını Yayınlayan İkinci Hackera da Mahkeme Yolu Göründü!

Ünlülerin Çıplak Fotoğraflarını Yayınlayan İkinci Hackera da Mahkeme Yolu Göründü!

4
0
0
0
0
Ryan Collins’in ardından suçunu kabul eden ikinci hacker Edward Majerczyk de yargılanacak.
Hatırlayacağınız üzere bundan 4-5 ay önce Ryan Collins, ünlü isimlere ait iCloud hesaplarını hacklediğini kabul etmiş ve 1 ay önce de davası başlamıştı. 5 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada Collins, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı ve şu an cezasını çekmeye başlamış durumda. Şimdi aynı davada suçunu kabul eden bir diğer tanık Edward Majerczyk de 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Los Angeles’taki eğlence endüstrisinde tanınmış 30 ünlü ismin de aralarında bulunduğu 300’den fazla kişiye ait Gmail ve iCloud hesabını hacklediğini kabul eden Majerczyk hakkında tıpkı Collins’de olduğu gibi 5 yıl hapis istemiyle bir dava açıldı. Dava hakkında konuşan FBI Müdür Yardımcısı Deirdre Fike, ‘Davalı yalnızca e-posta hesaplarını hacklemedi, ayrıca kurbanların özel hayatlarına tecavüzde bulunarak onlar üzerinde kalıcı hasar bıraktı. Bu gibi durumlar, çoğumuzun özel bilgilerini taşıdığı cihazlardaki verileri korumamız konusunda bizler için acı bir tecrübe oldu’ dedi. Eğer bazı detaylar mahkemenin seyrini değiştirmezse tıpkı Collins gibi Majerczyk de 18 aylık bir ceza alacak. 

Peki siz bu cezaları yeterli buluyor musunuz? Bence emsal olması açısından sanki direkt 5 yıl ceza verilmesi daha uygun olurdu.
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0