Üzerinden Araba Geçtiğinde Tweet Atan Çukur

0
0
0
0
0
Üzerinden Araba Geçtiğinde Tweet Atan Çukur
Panama’da yoldaki çukurların içerisine yerleştirilen bir cihaz sayesinde her araba geçtiğinde bir tweet atılıyor.
Yollardaki çukurlardan şikayet edenler, yalnızca araç kullanıcıları değildir. Normal bir yürüyüş esnasında görmeden bastığımız çukur, hem yaralanmamıza hem de içerisinde biriken su ya da çamur yüzünden üstümüzün batmasına sebep oluyor. Panama’da bu çukurlara dikkat çekmek için sıra dışı bir cihaz geliştirilerek kampanya başlatılmış.

Uygulama şu şekilde işliyor: Çukurlara yerleştirilen cihaz, üzerinden her araba geçtiğinde yolların onarımını sağlayan birimlere tweet atılmasını sağlıyor. Bu tweet’lerle ilgili birimin dikkati çekilerek yolların çok daha hızlı bir şekilde onarılması amaçlanıyor. (ilgili Twitter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz)

Oluşturulan bu düzenek, yolları onaran birimin dikkatini çekmiş ve kurumla ilgili bir sözcü, gerekli bütçenin ayarlanarak yolların onarımlarının gerçekleştirileceğini açıklamış.
 

Çukurlara dikkat çekmek amacıyla yapılmış ilginç girişimlerden bir tanesi de İngiltere’de yaşanmış, sokak sanatçısı Wansky, yaşadığı sokaktaki çukurların kapatılması için çukurun olduğu bölümlere penis şeklinde çizimler yapmıştı.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0