Ve Google O Fotoğrafları Kaldırdı

0
0
0
0
0
Ve Google O Fotoğrafları Kaldırdı
Birkaç gün önce size Hollywood’un avukatlarından Marty Singer'in, Google’un kurucuları Larry Page ve Sergey Brin‘e bir uyarı mektubu yazdığını ve “bazı” yıldız oyuncuların fotoğraflarının silinmesini istediği haberini aktarmıştık.
Birkaç gün önce size Hollywood’un avukatlarından Marty Singer'in, Google’un kurucuları Larry Page ve Sergey Brin‘e bir uyarı mektubu yazdığını ve “bazı” yıldız oyuncuların fotoğraflarının silinmesini istediği haberini aktarmıştık. Google, aradan birkaç gün geçtikten sonra yaptığı resmi açıklamayla birkaç saat içerisinde yaklaşık 10 bin adet fotoğrafın silindiğini ve paylaşımları yapan bazı kullanıcıların hesaplarının sildiğini açıkladı.
 
BBC’nin haberine göre Avukat Marty Singer mektubunda Google’u pervasızca ve etik dışı hareket etmekle suçlayıp, hacker’ların elde ettiği fotoğrafları rahatlıkla Google’da paylaşabildiklerini söylemişti. Google da herkesin paylaşımlarının web üzerinden yapma haklarının olduğunu fakat kendilerine gelen şikayetleri birkaç saat içerisinde değerlendirip ona göre hareket ettiklerini açıklamıştı.
 
Avukat Marty Singer, elinde bulunan yasal dökümanların, Google’a ait olan Youtube ve Blogspot’ta döndüğünü belirtti. Google buna karşılık olarak, “Biz toplum ahlak kurallarına göre hareket ederek Youtube, Blogger ve Google’da uygulanmak üzere bu özel dökümanları kaldırıyoruz” açıklamasında bulundu.
 
Aslında Google, DMCA (yani Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası) onaylı belgeler olduğu zaman şikayetleri dikkate alıyor. Yalnız bu durumun özeline bakılarak tarihsel bir yaklaşım içerisine girdiklerini ve çıplaklık içeren bu dökümanları kaldırdıklarını açıkladılar.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0