Vimeo Neden Kapatıldı?

0
0
0
0
0
Vimeo Neden Kapatıldı?
Popüler video sitesi Vimeo mahkeme kararıyla kapatıldı. Siteye giren kullanıcıların bir kısmı ‘Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.01.2014 tarihli 2014/23 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir’ mesajıyla karşılaştı.

Siteye giren kullanıcıların bir kısmı ‘Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.01.2014 tarihli 2014/23 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir’ mesajıyla karşılaşırken bir kısım kullanıcılar ise bu mahkeme kararını da görüntüleyemiyor ve sayfa yüklenemiyor. 

  Peki Vimeo neden kapatıldı?
Şuan resmi bir açıklama olmamasına karşın kapatma sebebi iddialarından biri internet düzenlemeleri kapsamında yapılan ilk uygulama olarak nitelendiriliyor. Yapılan bu internet sansürü hakkında daha önce yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Diğer bir iddia ise kapanma  kararının CHP'li bir milletvekilinin şikayeti üzerine verildiği iddia ediliyor. Yine aynı iddiaya göre; kendine ait, özel görüntülerin sitede izinsiz yayınlandığı gerekçesiyle savcılığa başvuran vekil, Bilişim Suçları Yasası gereği sitenin erişime kapanmasını sağladı. 

Son dakika! Vimeo'nun kapatılma sebebi belli oldu! Detaylar için buraya tıklayın!
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0