• Anasayfa
  • İnternet
  • Vimeo'nun Kapanmasının Sebebi Mustafa Erdoğan'ın Seks Kaseti!

Vimeo'nun Kapanmasının Sebebi Mustafa Erdoğan'ın Seks Kaseti!

6
3
0
0
0
Dün gece kapatılan Vimeo'unun mahkeme kararıyla kapatılması hakkındaki detaylar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Mahkeme, kapatma kararının sebebi olan belgeleri avukatlara göstermemekte ısrar etse de Vimeo'dan alınmış ekran görüntüleri, bu kararın alınmasının arkasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan'ın müstehcen olup olmadığı henüz bilinmeyen videosunun olduğunu ortaya koyuyor.
Dün gece kapatılan Vimeo'un, mahkeme kararıyla kapatılması hakkındaki detaylar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Mahkeme, kapatma kararının sebebi olan belgeleri avukatlara göstermemekte ısrar etse de Vimeo'dan alınmış ekran görüntüleri, bu kararın alınmasının arkasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan'ın müstehcen olup olmadığı henüz bilinmeyen videosunun olduğunu ortaya koyuyor.

Sabah saatlerinde yayınladığımız Vimeo neden kapatıldı? başlıklı haberde "İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.01.2014 tarihli 2014/23 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir" ibaresini paylaşmıştık. Ancak CHP'li bir vekilin görüntüleri sebebiyle sitenin kapatılmasına karar verildiği bilgisi ile ilgili Twitter'da farklı iddialar da çıkmış durumda. Avukat Nihan Güneli, Twitter'da yaptığı açıklamalarda Vimeo'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın müstehcen olup olmadığı dahi bilinmeyen görüntülerini barındırdığı için kapatıldığı bilgisine ulaştığını belirtti.Vimeo, YouTube, Direnen Halk ve TarafsızHaber sitelerinin şantaj seks kaseti görüntüleri yüzünden kapatılacağına dair iddialar da Avukat Nihan Güneli ve Avukat Serhat Koç'un mahkeme belgelerine ulaşmasıyla doğruluğu kanıtlanmış iddialar oldu.

Başbakan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan'ın seks kaseti olduğu söylenen video sebebiyle erişimi ülke genelinde engellenen Vimeo'nun yanı sıra YouTube ve Direnen Halk blogspot adresi de kapatılacak sitelerdi ancak bu sitelerdeki videolar kapatılma kararı alınmadan kaldırılmış durumda. Sadece bir video sebebiyle Vimeo'nun kapatılmasının ardından internet yasakları ve planlanan yasa değişiklikleri de gündeme gelmişti. 5651 numaralı yasa üzerinde yapılması planlanan değişikliklerle birlikte artık TİB başkanı, hükümetteki herhangi bir bakan ya da 4 saat içerisinde site kapatma kararı vermek zorunda olan bir hakim de istediği bir siteyi erişime kapatabilme yetkisine sahip olacak.

 Kararın Sebebi: Müstehcenlik!

Vimeo'nun kapatılması ile ilgili İstanbul 10 Sulh Ceza Mahkemesi’nin 8.1.14 tarihli 2014/23 iş dosyasında yer alan kararın sebebi ise: 5651 s.k.’un 8/1-A5 maddesindeki "Müstehcenlik"

Başbakanın kardeşi Mustafa Erdoğan ile ilgili olan video, şu an VPN ile internet çıkışı yapılabilen herhangi bir bilgisayarla görüntülenebilir durumda.
6
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
3
0
0
0