Çantada Taşınabilen Mini Araba: WalkCar

3
0
0
0
0
Japonya merkezli mühendislik ekibi Cocoa Motors, tasarım olarak iPad’e benzeyen WalkCar adında mini bir taşınabilir araba üretti.
Bir döneme damga vuran ve hala da birçok yerde kullanılan Scooter tarzı araçlar, teknolojinin gelişmesiyle farklı formlara bürünerek karşımıza çıkmaya devam ediyor. Tokyo merkezli Cocoa Motors, şehir içerisinde gezinmek için tasarlanan ve kolaylıkla taşınabilen WalkCar adında mini bir araba üretti.

Görüntüsüyle iPad’e benzeyen WalkCar’ın ağırlığı yaklaşık 3 kilo. Yapımında alüminyum kullanılan ve lityum-iyon pille çalışan WalkCar, saatte 10 km / saat hıza ulaşabiliyor ve 3 saat şarjla 12 kilometre yol kat edebiliyor.

WalkCar’ın yönlendirilmesi ise tıpkı kaykaylarda olduğu gibi. Yani ağırlığınızı hangi tarafa kaydırırsanız cihaz da o yöne doğru ilerlemeye başlıyor. Cihaz her ne kadar videoda çok etkileyici görünüyor olsa da taşlık bir alanda o minik tekerleklerin mundar olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. 120 kilo ağırlığa kadar taşıma yapabilen (Lütfi kullanamaz mesela) Walkcar, önümüzdeki yılın bahar aylarından itibaren 800 dolar fiyatla satışa sunulacak.
 

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0