Web'de Zaman Yolculuğu: İlk Windows Sürümü "Windows 1.0" Tarayıcınızda!

1
1
0
0
0
İşletim sistemlerinin bir anda bugünkü halini aldığını düşünüyorsanız fazlasıyla yanılıyorsunuz. Windows'un zaman içinde geçirdiği değişimleri görmek için, ilk Windows sürümü oan Windows 1.0'a göz atmaya ne dersiniz?
Bugün bazı özelliklerini beğenmediğimiz ve şikayet ettiğimiz işletim sistemlerinin ardında aslında büyük bir tarih yatıyor. Belki biraz sıkıcı bir laf olacak ama gerçekten de “Bugünlere kolay gelinmedi.” Bu cümle ile ne demek istediğimi, geçmişe kısa bir yolculuk yapmadan anlamak zor.

 Web'te Windows 1.0 Nostaljisi

Neyse ki, web tabanlı uygulamaların gelişmesi bize böyle bir şans sunuyor. Copy.sh sitesi, tarihteki ilk Windows sürümü olan Windows 1.0 ve “tarihi eser” sayılabilecek diğer birçok işletim sistemini tarayıcınız üzerinden çalıştırmanıza olanak sağlıyor.

 Windows 1.0'ı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bunun için yapmanız gereken tek şey, buradan siteye ulaşmak ve karşınıza çıkan listeden istediğiniz işletim sistemini seçmek. Kısa bir açılış süresi sonrasında nostaljiye başlayabilirsiniz. Eğer elinizde babadan yadigar çok eski bir işletim sisteminin imaj dosyası varsa, bunu da site üzerinden çalıştırma şansına sahipsiniz.

Lafı daha fazla uzatmayalım ve kendimizi zamanda nostaljik bir yolculuğa çıkaralım. Bakalım Windows 1.0 ile Windows 10 arasında, rakamlar arasındaki noktadan başka neler değişmiş?
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0