Webtekno'nun 2015 Yılında En Çok Okunan 10 Haberi

0
0
0
0
0
Webtekno olarak 2015 yılı içerisinde hazırladığımız ve sizlerin en çok severek okuduğu 10 haberi sizler için listeliyoruz.
Evet arkadaşlar 2015'in artık sonuna geldik. Acısıyla tatlısıyla geçen bu yıldan sonra da birçok sitenin klasikleşen yılın enleri muhabbetinde de Webtekno versiyonunu hazırlamadan olmazdı.

Şimdiye kadar yüzlerce hatta binlerce haber hazırladık sizler için, bazıları güncel, bazıları bilgilendirici bazıları ise sadece teknolojiye, internete ya da sosyal medyaya dayalı eğlenceli içeriklerdi. Ancak bu yıl 10 tane haber vardı ki sizlerin en fazla ilgisini çekerek sürekli okuduğunuz haber oldu. İşte bu haberleri tek bir yazıda listeleyerek bu yılın Webtekno tarafında en çok ilgi gören 10 haberini de sizler için derledik. Bakalım siz takipçilerimiz en çok hangi haberlere ya da içeriklere ilgi göstermiş.


 

 10) Üniversite Öğrencisinden Trafik Kazalarının Önüne Geçecek Sistem


Ülkemizde yaşanan ve Tübitak tarafından da destek alan bu ilginç proje bir anda Türkiye'de gençlerin gündemine oturdu. Şimdiye kadar Tübitak'tan gördüğümüz efsane projelerin reddedilmesi gibi olaylardan sonra oldukça basit bir çözüm olarak değerlendirilen bu güvenlik sistemi "Tübitak nasıl oldu da buna destek oldu" şeklinde tepkilere neden olmuştu.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 9) 4 GB RAM’li Asus ZenFone 2 Satışa Çıktı!


Bu yılın belki de en çok patlama yağan telefonu olan Asus'un ZenFone 2'si harika bir fiyat/performans telefonu olarak dikkatleri üzerine çekmekteydi. Bir diğer yandan uygun fiyatına rağmen "Dünyanın İlk 4GB belleğe sahip telefonu" da olunca tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fazlasıyla ilgi gördü bu arkadaşımız. En çok merak edilen şeyi ise çıkış fiyatlarıydı. Haliyle fiyatları belli olunca da bu haberimiz fazlasıyla ilgi çekti.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 8) ​Avea inTouch 4 Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı Belli Oldu


Avea'nın o dönemde iyi bir fiyat/performans cihazı olarak ortaya çıkmasıyla sevilen, ancak şimdiki orta seviye telefonlara göre geride kalan inTouch 4'ü kimileri tarafından sevilirken kimileri tarafından da hiç sevilmedi. Ancak o zaman çıktığında merak edilen bir telefon olduğu için operatör telefonları bazında en çok okunan ve listemizin de 8. haberi olmuş oldu.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 7) Samsung Galaxy A5 Özellikleri


Dünya genelinde en çok satan telefon üreticisi olan Samsung'un orta seviyeye premium deneyimi getirme mottosuyla çıkardığı A serisini ortanca üyesi olan Galaxy A5 ise oldukça ilgi gördü. Performans ve fiyat olarak biraz daha yüksek olmasına rağmen genel alıcı profiline oldukça uygun bir çizgi çizmesiyle ülkemizde de satış bazında ilgi gören Samsung Galaxy A5'in detaylı bir şekilde özelliklerini ve nasıl bir performans sunduğunu anlattığımız bu haberimiz de aynı doğrultuda oldukça ilgi gördü.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 6) Asus Zenfone 2 Detaylı İncelemesi


Asus'dan fiyatı belli olduğunda ilgi görmesi kaçınılmazken incelemesi yapılınca daha fazla ilgi görmesi de gayet doğal elbet. Hala oldukça alıcısı bulunan ve o fiyat aralığının aradan 1 yıl geçmesine rağmen en iyilerinden biri olan ZenFone 2'nin detaylı inceleme haberi olunca telefonu almayı düşünen birçok kişinin bi girip bakındığı yazımış olmuş.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 5) GTA 5 PC Hileleri Yayınlandı!


Konsollara çıktıktan sonra PC kullanıcılarına ertelenmelerden illallah ettikleri anda çıkartılan GTA V, asıl çıkışının üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen hali hazırda Steam'in en çok satan oyunlar sıralamasından hiçbir zaman inmedi. Fiyatı indirimlere takıldığında binlerce kişi tarafından satın alınan ve istediği sistem gereksinimleri sebebiyle "Bu bilgisayar iyi mi?" yerine "GTA V açar mı?" muhabbeti çevirttirecek oyunun PC kullanıcıları için GTA'nın vazgeçilmezi hileler ortaya çıkınca elbet fazlasıyla ilgi gördü.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 4) Meizu MX4'ün Resmi Lansmanı Yapıldı, Özellikleri ve Fiyatı Detaylandı


Evet, belki 2015'in en bombalarından biri ZenFone 2 dedik, ancak MX4 gibi bir telefonun AnTuTu üzerinde 2014'ün en iyi telefonu olarak görülmesi, iPhone 6, Samsung Galaxy S5, LG G3, Sony Xperia Z3 falan alayını gömerek zirvede olması dünya çapında Meizun gibi ilginç isimli ve bu zamana kadar adı sanı pek duyulmamış olan firmayı devlere kafa tutar hale getirmişti. Bir de ülkemizde de satılacağı belli olunca bu detayları yazılan habere ilgi de hat safhada oldu. Şimdi ise MX5 iddialı gelecek gibi duruyor. Bakalım.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 3) iOS 9'un Çıkış Tarihi, Gelecek Özellikleri ve Tüm Detayları


Aslına bakarsanız Webtekno takipçileri arasında Android kullanıcıları en çoğunlukta. Fakat Apple'ın ilginç politikaları kullanmayan hatta hiç sevmeyen kitleyi bile "Ne yapmışlar bunlar bi bakayım" merakını uyandırmakta. Bunun ispatı ise iOS 9'un detayları oldu. Ne zaman gelecek, neler sunacak gibi oldukça detaylı anlattığımız bu haberimiz 2015'in en çok okunan 3. haberi olacak kadar devasa bir ilgi gördü. Ama dediğim gibi, her ne kadar Webtekno'da Android kullanıcıları çoğunlukta olsa da Android 6.0 Marshmallow için benzer yazımız ilk 10'da dahi bulunmuyor.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 2) Fox TV’deki Evlilik Programını Trolleyen Damat, Meğer Katıldığı Tüm Yarışmaları Trollemiş!


Korcan Cinemre'nin o anlık sosyal medyada patlama yapan ünü geride kaldı. Ancak Türkiye'de aktif olarak ne kadar program varsa çoğuna katılıp farklı tipler ile trollüyor olmanın o anki ilgisi gerçekten büyüktü. Hele ki evlenme programında yaptığı efsane trollemeyle bir anda popülerleşen Korcan'ın bu ilginç taktiği katılmadığı programda katılımcıları belirleyen ekip tarafından eminim adı duvara asılığ dikkat edin bu adamı almayın gibi bir korkuya kapılmış olabilirler.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 1) Hangi Telefonlar 4G Destekliyor?


Ve geldik bu yılın en çok okunan Webtekno haberine. Bildiğiniz gibi Nisan 2016'dan itibaren 4.5G dediğimiz teknolojiye geçeceğiz. LTE-A olarak da bilinen bu teknoloji ilk olarak 4G şeklinde planlanmıştı ve bu durum kesinleşir kesinleşmez firmalar ile yaptığımız iletişimler sonrası size güncel ve doğruluğu yüksek olan bir liste hazırlamıştık. Şu anda güncellikten biraz uzakta olsa da (ki yoğunluktan bir türlü yeni piyasaya çıkan telefonlarla beraber güncelleyemedim ancak ilk fırsatta güncelleyeceğim) popüler telefonlardan sadece birkaç kişinin kullandığı telefona kadar detaylı bir listemiz olan bu haberimiz de Webtekno'da yılın en çok okunan haberi haline geldi.

Haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak bu 10 haberimiz sizlerin bu yıl en çok ilgisini çeken haberler olarak dikkat çekiyor. Bakalım 2016 yılında sizlere hangi teknolojik gelişmeleri aktaracağız. Aynı zamanda lafı açılmışken de tüm takipçilerimiz başta olmak üzere herkesin yeni yılını kutlarım. Umarım bu yıl istekleriniz tüm güzellikleriyle gerçekleşir ve hayatınızın en önemli yıllarından biri haline gelir. (Yo hayır o espriyi de yapmam, sıkıntı yok)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0