WeTransfer Nedir, Nasıl kullanılır?

2
2
0
0
0
WeTransfer Nedir, Nasıl kullanılır?
Bu yazımızda sizlere WeTransfer'in ne olduğunu, nasıl kullanılacağını ve mobil uygulamasını anlattık.

 WeTransfer Nedir?


WeTransfer aslında adında az çok anlaşılabileceği gibi dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir internet sayfası. Bu kadar meşhur olma sebebi ise kullanımı tamamen zahmetsiz ve amaca yönelik olması. Diyelim birine 300 mb boyutunda bir dosya göndermeniz gerekiyor. Mail ile zaten imkansız. Dropbox gibi karmaşık gelebilecek şeylerle de uğraşmak istemiyorsunuz. O zaman WeTransfer imdadınıza yetişiyor.


 

 Nasıl Kullanılır?


İnternet sayfasına girdiğiniz zaman sizi Şartların ve Koşulların bulunduğu bir ekran karşılıyor. Katılıyorum dediğiniz zaman dosya eklemenizi isteyen ekarn geliyor. Buradan dosya ekle seçeneğini kullanarak bilgisayarımızdan göndermek istediğimiz dosyayı buluyoruz. Bu dosyaların 2 GB boyutunu geçmemesi lazım. Dosyamızı seçtikten sonra göndermek istediğimiz kişinin mail adresini ve kendi mail adresimizi yazıyoruz.  Dilersek en alttaki mesaj seçeneğinden bir mesaj oluşturabiliyoruz. Eğer birkaç kişiye yollamak isterseniz, alt kısımdaki paylaşım işareti düğmesinden direk link olarak elde edebiliyorsunuz dosyalarınızı. Bu şekilde birden çok kişiye bir indirme linki oluşturabilirsiniz. Bundan sonrası karşı tarafa kalmış. Sadece gelen indirme linkine tıklayarak dosyaların inmesini bekleyecek. Ancak şunu unutmamak gerekir. WeTransfer 7 günden uzun süre tutmuyor dosyaları.  Ancak bana 2 gb ve 7 gün yetmiyor derseniz, aylık 10 Dolar gibi bir fiyata daha çok imkana sahip olabilirsiniz. Bu fiyatın içinde 50 gb'lık bir depolama alanı bulunuyor. Bu sayede gönderdiğiniz dosyaları saklayabiliyor ve istediğiniz zaman tekrar gönderebiliyorsunuz. Ayrıca 2 gb olan alan WeTransfer Plus ile 10 gb'a yükseliyor.
 

 Mobil Uygulaması Ne Alemde?

Aslında mobil uygulamasında da mantık tamamen aynı. Ancak site versiyonundan farkı sadece fotoğraf ve videolarımız gönderebiliyoruz. Mobil uygulamadaki gönderme sınırı 10 gb.  Uygulama sadece Android ve iOS ile uyumlu. Bu kadar popüler bir uygulamanın Windows Phone versiyonu olmaması gerçekten saçma geldi.Uygulamayı aşağıdaki linklerden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 
 
2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0