• Anasayfa
  • İnternet
  • WhatsApp’ta Küfür Eden Bir Kişiye 180 Bin TL Para Cezası Verildi!

WhatsApp’ta Küfür Eden Bir Kişiye 180 Bin TL Para Cezası Verildi!

0
0
0
0
0
WhatsApp’ta Küfür Eden Bir Kişiye 180 Bin TL Para Cezası Verildi!
Mobil platformunun en popüler yazılı ve sesli mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’tan meslektaşına küfür eden hakime 180 bin TL para cezası kesildi.
Bazen bir arkadaşla WhatsApp’ta yazışırken sinirlenip küfür etmişliğiniz kesin vardır. (ne yalan söyleyeyim, ben çok ediyorum) Sonra gönlünü almak için ‘pardon kanka, kuzenim yazmış’ deyip gülüşmeler falan yaşanır. İşte ettiğiniz bu küfrün bedeli, arkadaşınızın mahkemeye başvurmasıyla artık ağır olabilir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) görülen dava sonucunda WhatsApp’tan küfür eden bir kişiye 180 bin TL para cezası kesildi.

WhatsApp üzerinden mesajlaşmaların ortaya çıkması sonucu boşanma davalarından haberimiz vardı, fakat böyle bir cezanın verilmesine ilk kez şahit olduk. Birleşik Arap Emirlikleri’nde görülen davada meslektaşına WhatsApp üzerinden küfür eden bir kişi, 43 bin 569 sterlin (yaklaşık 180 bin TL) para cezasına çarptırıldı. 

Tabii bu ceza, BAE’deki hukuk sistemindeki işleyişe göre verilen bir ceza. Ama ülkemizde de benzer başvuru sonrası böyle bir cezanın verilmeyeceğini söyleyemeyiz. (yani dikkatli olun diyorum, hasta ruhlu bir arkadaşınıza küfür edip sonra sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0