• Anasayfa
  • İnternet
  • Uzay Gemisini Andıran Dünyanın En Büyük Yat Gemisi: White Pearl

Uzay Gemisini Andıran Dünyanın En Büyük Yat Gemisi: White Pearl

1
0
0
0
0
Merakla beklenen 147 metrelik dev yelkenli süperyat White Pearl, geçtiğimiz günlerde  suya indi. Alman tersane Nobiskrug’un, Kiel’deki tesislerinde suya indirilen süperyat White Pearl, artık dünyanın en büyük yelkenli süperyatı ünvanına sahip.
Titanik bir zamanların en büyük gemisiydi. Kendisi için yüzen bir ülke deniliyordu. O kadar büyüktü ki insanlar Titanik sefere çıkmadan önce onu görmek için limana akın etmişlerdi. Yıllar geçti ve teknoloji çok gelişti. Artık yeni üretilen her gemi karşısında Titanik minyatür halinde kalıyor desek abartmış olmayız. Bunun en iyi örneklerinden birisini de bize White Pearl yat gemisi veriyor.

Rus milyarder Andrey Melnichenko tarafından $400,000,000 dolara yaptıralan bu mega yat gemisi sonunda suya indirildi. Önceki gün test aşamaları için suya indirilen
devasa yat gemisi adeta uzay gemisi görünümünde.  10 bin groston hacme sahip olacağı ön görülen, yelkenli süperyatın teknik özellikleri henüz açıklanmadı. Şimdilik bilinen rakamlardan 24.39 metrelik en ve 8 metrelik su kesiminden bahsedilebilir. White Pearl’ün armasını, Dyna firması tamamlayacak. 3 direkli olacak olan süperyat, 2016 yılında teslim edilecek. Bakalım Rus milyarderin bu uzay gemisi görünümündeki yatını ülkemizde yat limanlarında görebilecek miyiz?
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0