• Anasayfa
  • İnternet
  • Wi-Fi ile Şarj Aletlerine Gerek Kalmadan Cihazlar Şarj Edilebilecek

Wi-Fi ile Şarj Aletlerine Gerek Kalmadan Cihazlar Şarj Edilebilecek

3
1
0
0
0
Bilim insanlarının Wi-Fi dalgaları üzerinden şarj olabilirliğini ortaya çıkarması, cihazların şarj edilmesiyle ilgili tüm alternatifleri ortadan kaldırabilir.
Kablosuz ağ sinyalleri, dünyanın diğer ucuna da gitseniz artık karşılaşılabilir duruma geldi. Akıllı telefonunuzu bir yerde açıp kablosuz ağları kontrol ederseniz, belki de onlarca ağla karşılaştığınızı göreceksiniz. Bilim insanları, Wi-Fi’nin küçük cihazları şarj edebilmesiyle ilgili olarak ciddi söylemlerde bulunmuşlardı. Şimdi bunu gerçeğe dönüştüren bilim insanları, iddialarını destekleyen prototip cihazları da ortaya çıkarmaya başladılar.

Bu sistem, şimdilik 6 metre kadar uzaklıktaki ürünleri etkiliyor. Örneğin bir ev içerisinde şarj edilebilecek olan tüm ürünler (bu uzaklık içerisinde olmak kaydıyla), gelen sinyallerin gücüyle şarj edilebilecek. Hatta sizin gibi çevrenizdeki komşularınız da mutlaka Wi-Fi kullanıyorlardır. Sizdeki Wi-Fi ile komşularınızdaki Wi-Fi sinyallerinin birleşmesiyle çok daha güçlü bir akımın ortaya çıkacak olması, cihazların daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayacak.Bu teknolojinin kullanılabilir olması, cihazların hem pil boyutunu, pil maliyetini ve cihazınızın şarj tasarruf modlarının yapısını tamamen değiştirecek. Dünyanın her yerinde akıllı telefonların şarj durumuyla ilgili sıkıntı çeken milyonlarca insan bulunuyor. İşte bilim insanları, kullanıcıların küresel çapta yaşadığı bu sorunun tamamen ortadan kaldırabilir olduğunu ortaya çıkarmış oldu.

Sizler gibi bizler de en kısa sürede bu teknolojiden faydalanmak için gelecek olan güzel haberleri beklemeye koyulduk. 
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0