Winamp Geri Geliyor

0
0
0
0
0
Winamp Geri Geliyor
Uzun yıllar boyunca bilgisayarlarımızın bir numaralı medya oynatıcısı olan Winamp'ın 2014'e girmeden kapanacağı kararlaştırılmıştı. Ne var ki Nullsoft'u satın alan America Online (AOL) Winamp ve Shoutcast için yeni bir alıcı buldu ve kapatmaktan vaz geçti.
1997 yılından beri geniş bir kitle tarafından kullanılmış olan medya oynatıcısı Winamp, 1999 yılında Nullsoft'un satılmasıyla birlikte America Online'a geçmiş ve bu tarihten itibaren Winamp'a yapılan yatırımlar azalmıştı.

Ardından popülerliğini de kaybeden Winamp AOL'ye zarar ettirmeye başlamış ve yazılımın 2014'e girmede kapatılmasına karar verilmişti.

Ne var ki AOL 2014 yılına girmiş olmamıza rağmen hala AOL Winamp'ı kapatmadı. Bunun nedeni Belçika'da bir online radyo istasyonu hizmeti sunan Radionomy adlı şirketin Winamp'a talip olması.

İsteyen herkesin kendisine ait bir radyo istasyonu açabilmesine imkan veren Radionomy, bünyesinden şu anda 5 binin üzerinde radyo istasyonu bulunduruyor. Winamp'ı bünyesine katarak medya yazılımı anlamında güçlenmesi mümkün olan Radionomy'nin bir diğer avantajı da Winamp'a bağlı olan Shoutcast programı. 50 binden fazla radyo istasyonuna sahip olan Shoutcast'in de alımı, bu satışın Radionomy'nin asıl kazanç elde edeceği bölümü olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0