• Anasayfa
  • İnternet
  • ​Windows 10'un Güncelleme Zorunluluğuna Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı!

​Windows 10'un Güncelleme Zorunluluğuna Karşı İmza Kampanyası Başlatıldı!

0
0
0
0
0
Zorunlu olarak güncelleme yükleyen Windows 10'a karşı imza kampanyası başlatıldı.
Microsoft'un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, kullanıma sunulduğu tarihten bu yana kullanıcı sayısını katlayarak arttırmaya devam ediyor. Birçok hataya sahip olmasına rağmen günden güne düzelen işletim sistemi, uzun süredir konuşulan zorunlu güncelleme özelliğiyle yeniden gündeme geldi.

Windows 10 kullanan veya kullanmak isteyen hiçbir kullanıcının sevmediği bu özellik, kullanıcıların kendi bilgisayarlarını yapılandırmasını engelliyor ve onlara ait olan seçimlerin değerini yitirmesine neden oluyor. Bu gibi nedenlerden ötürü Windows 10 ile yeni gelen ve daha önceki işletim sistemlerinde bulunamayan güncelleme yükleme zorunluluğunun kaldırılmasını isteyen bilgisayar kullanıcıları, seslerini duyurabilmek adına imza kampanyası başlattılar.

Change.org üzerinden başlatılan kampanyanın sayfasında Windows 10'dan nefret etmenize neden olan birçok sebep var. Örneğin Afrika'da kaçak avcılara karşı savaşan bir asker, tam bilgisayarına ihtiyacı olduğu zaman Windows 10 güncellemesiyle karşılaşmış ve tahmin edebileceğiniz gibi çok zor durumda kalmış. İşletim sisteminin birçok kullanıcıyı izlediğine dair veriler de var ve bu verilere göre sadece Windows 10'da değil, aynı zamanda Windows 7'de ve Windows 8'de de Windows 10'a bağlı olan izlemeler yapılıyor. Son olarak Windows 10'un kullanıcılardan izinsiz bir şekilde program sildiğine dikkat çekilmiş.Eğer siz de tarihin en kötü Windows sürümünden şikayetçiyseniz, buradaki bağlantıdan imza atarak sesinizi duyurabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0