Wordpress Kullanan Popüler 18 Marka

5
0
0
0
0
Dünyanın en yaygın web altyapısı olan WordPress artık dünyanın hakimi oldu diyebiliriz. Neredeyse 4 web sitenin en az 1 tanesi WordPress altyapısını kullanıyor. Hal böyle olunca dünyaca ünlü markalar da WordPress’i tercih ediyor. İşte yok artık bu markalarda mı WordPress kullanıyor diyeceğiniz bloglar.
Dünyanın en popüler web altyapısı konumundaki Wordpress, özellikle kullanım ve tasarım kolaylığı açısından binlerce kişi ve marka tarafından sitelerinde kullanılıyor. Her ne kadar Joomla, Blogger vb birçok alternatifi olsa da hem ücretsiz seçenekleri hem de uygun fiyatlara çok iyi tasarımlar bulunabilen WP, bu noktada hala bir numara.

Her geçen gün daha da gelişen ve birçok özelliğin eklendiği Wordpress'i sadece bireysel ve birkaç marka yerine dünyaca ünlü birçok marka da kullanmakta. Peki ya kim bu markalar? İşte sizlere birkaç örnek.
 

 Adobe, LinkedIn, BlackBerry
Resim ve video alanında bir numara olarak kabul edilen Adobe, kendi resmi sitelerinde WP altyapısını kullanırken iş dünyasının sosyal medyası konumundaki LinkedIn de bu noktada Wordpress'e güveniyor. Her ne kadar çöküşte olsa da önemli bir telefon üreticisi olan BlackBerry de bu kategoride yerini alıyor.
 

 MTV Movies Blog, Flickr Blog, cPanel
Dünyanın en büyük müzik kanalı olan MTV'nin filmlere dair blogu WP'ye emanet edilmişken Flickr'ın blog sayfası ve hosting muhabbetlerine giren kişilerin çok iyi bildikleri cPanel de WP tarafından kullanılmakta.
 

 PlayStation, TED, Harvard Gazette Online
Neo modeli ve PlayStation VR deneyimi merakla beklenen PlayStation markasının da siteleri Wordpress altyapısıyla kullanılırken, TED gibi bir mecra da bu noktada seçimini WP'den yana yapmış. Harvard gibi bir üniversitesnin online gazetesi de üniversitesinde birçok yazılımcısı vs olmasına rağmen WP varken kafa rahat düşüncesine geçmiş.
 

 Gittigidiyor, Webtures, Webrazzi
O kadar dünya markalarından bahsetmişken ülkemizdeki önemli markalardan da bahsetmemek olmaz. Bu noktada eBay tarafından satın alınan ve Türkiye'nin en büyük alışveriş mecralarından biri olan Gittigidiyor, SEO hizmeti noktasında bir numara olan Webtures ve ülkemizdeki teknoloji sektörünün en değerli markalarından Webrazzi de Wordpress altyapısını kullanmakta.

Sonuç olarak bir blog açmak isteyen arkadaşlar için tonlarca seçenek varken Wordpress gibi bir değerin kullanılması, öğrenilmesi de oldukça önemli. Sonuçta bu kadar marka bile WP'yi tercih ediyorsa vardır bir bildikleri demektir.
5
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
0
0
0
0