Wordpress Yıl Sonuna Doğru .blog Domain Servisi Sunacak!

0
0
0
0
0
Wordpress Yıl Sonuna Doğru .blog Domain Servisi Sunacak!
Bloggerların ve birçok büyük şirketin tercih ettiği blog altyapısını sunan Wordpress, yıl sonuna doğru .blog domain hizmeti de verecek.
Bildiğiniz gibi bir internet sitesinin en önemli detaylarından biri tasarım vb olaylardan önce domain adıdır. Genellikle .com / .net ve .org seçiliyor olsa da yaptığınız işe ve duruma göre binlerce domain uzantısı bulunuyor. Bu noktada hatta ülkemiz için sevindirici bir gelişme ile .ist ve .istanbul domainleri de açılmış, sizlere Facebook üzerinden aşağıdaki videodan ne işe yarayacağını anlatmıştık.

Bu noktada şimdi de blog sayfaları için güzel bir gelişme yaşanıyor. Blog tarzı sitelerin büyük çoğunluğunun tercih ettiği Wordpress, bildiğiniz gibi ücretli olarak hosting ve domain hizmeti de veriyor. Fakat bu domain adınız konusunda blog olduğunuzu gösterebilecek .blog uzantısı Wordpress tarafından satın alındı ve yıl sonuna doğru satışa çıkacak.
 

Böylelikle Wordpress üzerinden aldığınız hizmette hem blogunuzu daha belirgin yapabilmek adına .blog domainine sahip olabileceksiniz. (Örneğin aydoganaykanat.com şeklindeki kişisel blogunuzu aydoganaykanat.blog şeklinde bir domain ile sunmanız daha hoş olacaktır) Ancak bu hizmetin net olarak ne zaman verileceği ve fiyatı hakkında şu an için bir bilgi yok. Fakat ilerleyen günlerde detayları gelmeye başlayacaktır.

Bu sebeple bir blog sayfanız varsa Wordpress'i arada sırada kolaçan etmenizde fayda var, .blog domaini önemli bir yol kat edebileceğini düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0