Twitter'dan Xavi'nin Barcelona Vedasına Özel Barça Emojisi

0
0
0
0
0
Tüm kariyeri boyunca sadece Barcelona'da forma giymiş olan Xavi için yapılan vedayı Twitter da unutmayarak özel bir emoji ekledi.
Xavi, ya da tam adıyla Xavier Hernández i Creus, Barcelona tarihinin en değerli oyuncularından biri olarak kabul edilmekte. 11 Yaşındayken adım attığı Barselona'dan 35 yaşına kadar hiç ayrılmayan süper orta saha bugün yapılan veda ile evine, mabedine veda ederek Katar'a gidiyor.

Bütün Barcelona camiasının göz yaşlarını tutmakta zorlandığı, Xavi'nin ise tutamadığı vedayı futbolseverler kadar Twitter da önem vermiş.Twitter'da bugüne özel Barcelonalılar tarafından oluşturulan #DR3AM etiketine Barça logosunu emoji olarak ekleyen Twitter da bir nevi bu efsane futbolcuya saygı duruşunda bulunmuş oldu.Barça'daki son maçı olacak olan Juventus ile yapılacak Şampiyonlar Ligi Finali ile katalan ekibine veda etmiş olacak olan Xavi'yi artık Katar'da yepyeni bir hayat bekliyor.

Barcelona A takımına 1998'de yükselen Xavi, aradan geçen 17 yılda, Katalan kulübüyle tamı tamına 24 kupa kazandı. Xavi'nin, İspanyol Milli Takım formasıyla da 2 Avrupa Şampiyonası şampiyonluğu ve 1 Dünya Kupası zaferi bulunuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0