• Anasayfa
  • İnternet
  • Yahoo'nun Video Portalı BrightRoll'u Satın Alacağı Söyleniyor

Yahoo'nun Video Portalı BrightRoll'u Satın Alacağı Söyleniyor

0
0
0
0
0
Yahoo, bir süredir video ve reklam kısımlarını güçlendirmek istiyordu. Bu plan kapsamında ABD merkezli video reklam platformu olan BrightRoll’u 700 milyon dolara (1 milyar 570 milyon TL) satın almayı planlıyor.
Yahoo, bir süredir video ve reklam kısımlarını güçlendirmek istiyordu. Bu plan kapsamında ABD merkezli video reklam platformu olan BrightRoll’u 700 milyon dolara (1 milyar 570 milyon TL) satın almayı planlıyor.
 
Şirkete yakın kaynakların haberine göre iki şirketin prensipte anlaşmaya vardığı açıklandı; fakat Yahoo ve BrightRoll’dan şimdilik resmi bir açıklama gelmedi.
 
BrightRoll 2006 yılında ABD’nin San Francisco kentinde kuruldu. Geçen yıl 100 milyon dolarlık ciro eden BrightRoll, Yahoo’nun reklam alanındaki en büyük rakibi olan Google’la olan rekabetini sürdürebilmesi için önemli bir atılım olacak.
 
Google’ın kurucuları, geçen hafta yaptıkları açıklamada Yahoo’yu rakip görmediklerini açıklamıştı. (Yahoo da gaza gelmiş gibi olmuş, ama rekabeti devam ettirmek istiyorsa bu tarz çok hamle yapması gerekiyor) 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0