Yahoo, RayV'yi Satın Aldı

0
0
0
0
0
Yahoo, RayV'yi Satın Aldı
Mobil cihazlarda HD video akışı yapılmasını sağlayan RayV firması Yahoo tarafından satın alındı.
Marissa Mayer, Yahoo'nun başına geçmesi ile birlikte pek çok atılımda bulundu. Ancak bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz ki Yahoo'nun video bölümü konusunda Youtube'a rakip olmaya çalışması oldu. Şuan için en çok kullanılan video sitesi hiç şüphesiz Youtube. Üstelik Yahoo firması Youtube'a rakip olabilmek için Youtube'dan yayın yapan popüler kanallar ile anlaşmaya çalışmıştı. Youtube'un sevilen kanallarını belirli bir ücret karşılığında Yahoo'nun video servisine transfer etmeye çalışıyordu.

Yahoo bu sefer video stream yapılması için çeşitli cihazlar üreten bir firmayı satın aldı. 2005 yılında kurulan RayV adlı bu firma özellikle mobil cihazlarda HD video yayını yapılmasını sağlayan teknolojiler geliştirmesi ile tanınıyor. Google'ın da uzunca bir süredir video stream sistemi olan Twitch'i satın alması konuşuluyordu. Görünüşe göre Yahoo firması Twitch'in Youtube ile birleşme ihtimaline karşılık böyle bir harekette bulundu.

RayV'yi satın almaları sayesinde Twitch ve Ustream gibi video stream sistemlerine çok ciddi bir rakip olabilir. Hatta Yahoo'nun alt yapısının bu sistemlerden daha güçlü olduğunu düşünürsek Yahoo'nun yapacağı bir video stream sistemi çok daha başarılı olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0