Yahoo’dan Siri ve Cortana’ya Rakip Geliyor: Index

1
0
0
0
0
 Yahoo’dan Siri ve Cortana’ya Rakip Geliyor: Index
Apple'ın Türkçe Siri'yi son güncellemeyle birlikte sunmasının ardından ülkemizde de oldukça popüler olmaya başlayan sesli asistanlar arasına Yahoo da girmeye hazırlanıyor.
Apple’ın son yayınladığı güncelleme birlikte Türkçe dil destekli Siri’si iPhone cihazlara gelmiş ve ülkemizde de bu özellikle ilgili birçok mizahi paylaşımlar yapılmıştı. Son birkaç aydır teknoloji dünyasının ana konularından olan sesli asistan uygulamasına Yahoo da giriş yapıyor.

Yahoo’nun Index kod adıyla gelecek olan sesli asistanının, şirketin online reklam gelirlerini arttırmak için geliştirildiği yönünde söylentiler var. Bu uygulamanın elektronik posta hesaplarını tarayarak kullanıcıların ilgi alanlarını belirleyeceği ve bu veriler doğrultusunda kullanıcıların karşısına özel reklamların çıkarılacağı belirtiliyor.

Yahoo’nun sesli asistanı Index’in hangi işletim sistemine sahip akıllı telefonları destekleyeceği şimdilik bilinmiyor. Fakat piyasadaki tüm işletim sistemlerini destekleyen özel bir yazılımla gelirse, bu uygulamanın Yahoo’ya çok büyük bir yarar sağlayacağını söyleyebiliriz.

Aşağıda Webtekno ekibinin Türkçe Siri'yi test ettiği videoyu izleyebilirsiniz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0