• Anasayfa
  • İnternet
  • Yakınınızda Gerçekleşen Silahlı Olayları Öğrenmenizi Sağlayan Site: The Trace!

Yakınınızda Gerçekleşen Silahlı Olayları Öğrenmenizi Sağlayan Site: The Trace!

0
0
0
0
0
The Trace adlı bir site sahip olduğu harita uygulaması sayesinde yakınınızda silahla yaralanan veya öldürülen insanları bulmanızı sağlıyor.
İnternette varlığını aktif olarak sürdüren milyonlarca site var. Bu sitelerin hepsi birbirinden farklı bir amaca hizmet ediyor ve birbirinden farklı şekillerde çalışıyor. Oldukça ilginç bir kurulma amacı olan The Trace adlı bir site, kullanım amacı sayesinde belki de internet aleminin en ilginç sitelerinden birisi olabilir. The Trace dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan silahlı olayları Google Map tarzında bir harita kullanarak gruplandırıyor ve bu gruplandırmaları silahlı olayın ölümle mi yoksa yaralanmayla mı sonuçlandığına göre sistemde etiketliyor.

Oldukça ilginç bir kullanım amacına sahip olan The Trace'in kurucuları, bu siteyi günden güne azalan silahlı olayların takibi amacıyla kurduklarını ve insanların içinde bulundukları bölgenin ne kadar tehlikeli olabileceğini bilmeleri gerektiğini vurguladı. Şu an sadece Amerika için ölüm olaylarını gruplandırmış olan The Trace, aynı işlemi ilerleyen günlerde diğer ülkeler ve belki de Türkiye için de yapacaktır. The Trace'e ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0