• Anasayfa
  • İnternet
  • Yeni Facebook Video Sekmesi Yayınlanan Videoların Performansını Takip Edecek

Yeni Facebook Video Sekmesi Yayınlanan Videoların Performansını Takip Edecek

0
0
0
0
0
Facebook son zamanlarda kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik hamlelerini arttırmış durumda. Şimdi ise sıra sayfa sahiplerine geldi.
Facebook üzerinden sayfa sahipleri, zaten video ve video paylaşımının sayfa trafiğinde önemli bir yeri olduğunu bilmekte. Ancak bu trafiği ölçmek oldukça zor.

Şimdi ise Facebok, kendi Page Insights kısmında yeni bir video sekmesini sunmuş durumda. Yeni sekme ile sayfa adminleri, video paylaşımlarında kullanıcılar ile ne denli rezonans sağlandığı konusunda istedikleri zaman detaylı bir sunuma sahip olacaklar. Facebook ürün yöneticisi Anaid Gomez-Ortigoza, bir blog yazısında özelliğin ayrıntıları detaylı bir şekilde anlattı.Yeni sekme sayesinde adminler, sayfa düzeyinde videoların izlenimlerini takip etme ve diğer sayfalardaki önemli görüntülenme sayılarına ulaşan videolar ile karşılaştırmak gibi imkanlara sahip olacak. Ayrıca adminler 30 saniyelik zaman dilimlerdinde görüntülenme gibi detaylara da ulaşabilecek. Önceki versiyonda adminler, sadece video başına düşen metrik ölçümleri görebiliyorlardı. Şimdi ise bu durum daha detaylı olacak.Bu yeni özellik, adminlere normal görünüm ve 30 saniyelik dilimlerle video izlenme ortalamaları gibi verileri karşılaştırma imkanı sunacak. Yani artık görüntülenme türleri arasında -organik ve ücretli, otomatik başlatmalı ve tıklayarak izleme gibi- geçiş yaparak hem karşılaştırma hem de seyirci tercihlerini tespit etme imkanı bulunmakta. Bu sistem sayesinde gün aşırı izlenme verileri daha verimli şekilde incelenebilecek.

Yeni özellik Page Insights, veri ihracatı (data export) ve Insights API üzerinden önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0