Yeni Model Chromebook'lar Geliyor

0
0
0
0
0
Yeni Model Chromebook'lar Geliyor
Google'ın liderliğinde geliştirilen Chromebook adlı laptop modeli Google'ın kendi işletim sistemine sahip. Chromebook bilgisayarlar daha çok bilgisayarı sadece internet için kullanan kişilere yönelik geliştirilmiştir demek pek de yanlış olmayacaktır. Özellikle Amerika'da öğrenciler arasında oldukça yaygın olan Chromebook'un yeni modelleri geliyor
Google'ın liderliğinde geliştirilen Chromebook adlı laptop modeli Google'ın kendi işletim sistemine sahip. Chromebook bilgisayarlar daha çok bilgisayarı sadece internet için kullanan kişiler için geliştirilmştir demek pekte yanlış olmayacaktır. Özellikle Amerika'da öğrenciler arasında oldukça yaygın olan Chromebook'un yeni modelleri geliyor. Chromebook projesinin en büyük destekleyicilerinden biri olan Samsung tarafından iki yeni chromebook modeli geliyor.

Ancak bu sefer ki Chromebook modelleri biraz daha üst seviye olacak. 11.6 ve 13.3 inçlik iki yeni Chromebook modeli de ARM Exynos 5 Octa çipini kullanacak. 13.3 inçlik Chromebook modelinde Full HD Led ekran bulunacak; ancak 11.6 inçlik model 1366x769 ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Her iki Chromebook modelinin de yaklaşık olarak 8-9 saatlik pil ömrünün olduğu söyleniyor. Bunların dışında Samsung tarafından geliştirilen yeni Chromebook'ların tasarımlarında da değişikliğe gidilmiş ve Tıpkı Samsung Galaxy Note 3'te olduğu gibi deri görünümlü plastik kaplama kullanılmış. 11.6 inçlik modelin fiyatı 319 dolar ve 13.3 inçlik modelin fiyatı ise 400 dolar olarak satışa sunulacak. Her iki cihaz da Amerika'da Nisan ayında piyasaya çıkacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0