Yeni Binalarda İnternet Zorunlu Oluyor

0
0
0
0
0
Yeni Binalarda İnternet Zorunlu Oluyor
İnternet kullanımının tüm hızıyla yaygınlaştığı son günlerde ülkemizde konuyla ilgili yeni projelere imza atılıyor. Bilgi Toplum Stratejisi ve Eylem Planı’nda yer alan bir maddeye göre, yeni yapılan binalarda bina içi sabit internet alt yapısı zorunlu hale getirilecek. 
İnternet kullanımının tüm hızıyla yaygınlaştığı son günlerde ülkemizde konuyla ilgili yeni projelere imza atılıyor. Bilgi Toplum Stratejisi ve Eylem Planı’nda yer alan bir maddeye göre, yeni yapılan binalarda bina içi sabit internet alt yapısı zorunlu hale getirilecek. 

Kalkınma Bakanlığının kanatları altında hazırlanan Eylem Planı’nda son adımlar atılmaya başlandı. Gelinen son noktada alınan kararlar ise ülkemiz için devrim niteliğinde sayılabilir. Çevre ve Şehircilik bakanlığı, İçişleri bakanlığı, Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu ile yerel yönetimlerin iş birliği içerisinde sürdürülen çalışmalarda, fiber erişim maliyetlerinin düşmesi ve bu alanda yapılacak yatırımları cazip hale getirilmesi ön planda tutuluyor. Binanın yapım aşamasından önce  belirlenen standartlara göre gerçekleştirilecek olan bina içi alt yapısı (fiber ,kablo TV, ethernet) sayesinde daha sonra ortaya çıkabilecek olan gereksiz masraflar ortadan kaldırılacak. Ayrıca kullanıcılara farklı işletmeler arasında kolayca geçiş yapabilme imkanı da sunulmuş. Unutmadan, okullar ve hastaneler gibi yeni inşa edilecek olan kamu binalarında da bu sistemin uygulanacağını haberimize ekleyelim. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0