• Anasayfa
  • İnternet
  • YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #2: Barış Özcan

YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #2: Barış Özcan

5
1
0
0
0
YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #2: Barış Özcan
Geçen günlerde başladığımız yepyeni konseptimizin bu seferki konuğu Barış Özcan oluyor.
Sizlere ilk olarak buradaki bağlantıdan "Başka Bir Şey" kanalı ile başladığımız mükemmel işler yapıp gereken değeri göremeyen kanalları derleyerek hem sizlerin farklı kanallar keşfetmenizi sağlayıp, hem de bu yayıncıların hakettiği değeri görebilmesini sağlamak istiyoruz. İlk olarak Edelkrone ekibini tanıttığımız konseptimize ise bu sefer yine bambaşka bir kişilik olan Barış Özcan'ı konuk ediyoruz.

Barış Özcan, kendi adını taşıyan kanalı ile tek başına yapılan yayınlara farklı bir soluk getiriyor. Kanalına girdiğinizde kapak fotoğrafında görebileceğiniz gibi "Sanat, Tasarım, Teknoloji Hikayeleri" anlatan Özcan, bu işi tartışmasız olarak en iyi yapan kişi.

7 Oca 2007'de girdiği YouTube ortamına 5 yıl önce Afrika'da Safari serisiyle merhaba diyen Özcan, ardından 1 yıl önce aktif olarak başladığı yeni sistemi ile muhteşem ve eğitici videolar ile karşımıza çıkıyor. Adobe'un video düzenleme uygulaması olan Premiere için 37 ayrı eğitim videosu hazırlayan Barış Özcan, bilindik teknolojik ürünleri alıp almama konusunda doğru tavsiyelerde bulunuyor.

Aynı zamanda birçok önemli konuda fikirlerini doğru dayandırmalar ile takipçilerine sunan Özcan, OKU konsepti ile de sizlere muhteşem kitaplar öneriyor. Tam bir hikaye anlatımı gibi beyaz fon ve beyaz pijaması ile farklılık noktasında nirvanaya ulaşmış olan Barış Özcan, kesinlikle takip etmeniz gereken ve kesinlikle tavsiyelerine kulak kabartmanız gereken bir kişi.

Sonuç olarak eğer klasik eğlence ve oyun videolarından sıkılmaya başlamış biri iseniz, sizi bambaşka düşüncelere daldıracak Barış'ın videolarına göz atmanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda biz kendi aramızda Barış Özcan'ın ne kadar kaliteli işler yaptığını konuşurken ilk konsept sonrası sizden gelen isteklerin %90'ı ise Barış Özcan olduğunu da belirteyim. Yani seveni de çok fazla.

Şu anda 32.000 aboneye sahip olan Barış Özcan'ın ilerleyen zamanlarda yüzbinlere sesleneceğinden eminim ve "değerlenecek" olan yegane kanalların başında gelenlerden olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kendisini buradan tebrik ediyor ve severek takip ettiğimi belirtmek istiyorum.

Barış Özcan'ın YouTube kanalına buradaki bağlantıdan gidebilir, kendi sitesine bu bağlantı ile ulaşabilir, Facebook sayfasına buradan, Twitter profiline şuradan, Instagram hesabına ise oradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak eğer sizlerinde severek takip ettiği pek bilinmeyen kanallar varsa [email protected] mail adresine tavsiyelerinizi gönderebilirsiniz. Ancak bu kanallar iyi işler yapan, kesinlikle destek olunması gereken fakat şu anda adını pek duyuramamış kanallar olmalı. Yani "Abi benim bir YouTube kanalım var destek olur musunuz?" konusundan daha çok bu tarz önemli içerikler üreten kanalları tanıtmak amacında olduğumuzu belirteyim.
 

Ayrıca gelen mailler ışığında birşey daha söylemek istiyorum; Öncelikle uyarıya rağmen başka bir kanalı tanıtır gibi kendi kanallarını tanıtan arkadaşlar var :) Bunun dışında çok bilinen kanal önerileri de gelmiş, bizim istediğimiz maksimum 50.000 civarı aboneye sahip olan ve bu yönde daha fazla tanınmasında katkı sağlamak olacak. Bir de daha 2-3 video eklenmiş kanallar da ne kadar iyi olduğunu anlayabilmemiz için çok erken olacağından bu kanalları da tavsiye etmeniz bir işe yaramyacak :)

Bir sonraki önerimizde görüşmek üzere!
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0